• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Aké bylinky sú vhodné a najviac účinné na chudnutie?

Bylinky na chudnutie

Chudnutie nemusí byť len záležitosťou drastických diét alebo excesívneho cvičenia, práve naopak, má byť čo najprirodzenejšie. Práve preto sa na podporu spaľovania kalórií a tukov, ale aj na trávenie a metabolizmus, dokonale hodia liečivé aj neliečivé bylinky.

Do jedla aj do čaju

Ak sa povie bylinky na chudnutie, možno si predstavíte na prvý pohľad nejaké rastliny, ktoré by ste mali sušiť a potom konzumovať. Nie, ak chcete využiť tento prírodný prostriedok na podporu metabolizmu, spaľovania tukov či na chudnutie, môžete na to ísť oveľa prirodzenejšie a to použitím bylín na dochutenie do jedla alebo v nápojoch.

Najčastejšie môžete využiť tieto formy spracovania bylín:

  • použitie na varenie a v teplých pokrmoch, či už ide na dochutenie mäsa alebo zeleniny, prípadne v polievkach, kde je možné skombinovať viac bylín
  • použitie v studenej kuchyni, napríklad ako príloha do šalátov, kompótov, k syru alebo k ovocným a zeleninovým misám, prípadne aj na dochutenie chlebíčkov
  • použitie v podobe čajov a odvarov, kedy sa bylinky a ich vňať obvykle usušia a vzápätí uvaria, prípadne je možné kúpiť už hotové podrvené rastliny
  • použitie v podobe tinktúr s alkoholom, najčastejšie s vodkou alebo iným čistým alkoholom, tieto tinktúry sa môžu následne piť pravidelne ako digestívum

Cieľom viacerých bylín je hlavne zlepšenie trávenia a vylučovania, sekundárne aj pôsobenie na metabolizmus. Viaceré môžu mať pozitívny vplyv aj na aktiváciu enzýmov, ktoré napomáhajú spaľovaniu tukov, môžu tie pomáhať aj na zažívacie ťažkosti.

Sekundárnym pozitívom bylín a rastlín je, že mnohé z nich pomáhajú nielen na trávenie či metabolizmus, ale aj celkovo na zdravie. Väčšina z nich totiž obsahuje kombináciu viacerých aminokyselín, organických kyselín, vitamínov, minerálov a iných stopových prvkov, ktoré sú prospešné pre kardiovaskulárny systém, nervovú sústavu alebo aj imunitu.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Tipy na najlepšie bylinky na chudnutie

Ak chcete využiť rastliny a byliny na chudnutie, k dispozícii je ich pomerne dosť. Nemusí pritom ísť ani o štandardné liečivé bylinky, ale pokojne aj o také, ktoré sú mnohými ľuďmi považované na prvý pohľad len za burinu.

Tu je prehľad tých, ktoré sú najlepšie:

Žihľava: Na prvý pohľad je použitie pŕhľavy, ako sa táto rastlina tiež nazýva, nelogické, keďže ju poznáme hlavne tým, že jej listy spôsobujú pálenie na pokožke. Žihľava však v podobe čajov a odvarov ponúka podporu peristaltiky čriev a teda aj lepšieho trávenia, znižuje cukor v krvi a jeho vstrebávanie v črevách.

Bazalka: Listy bazalky sa veľmi často používajú v bežnej kuchyni na dochutenie studených aj uvarených jedál, typicky hlavne v talianskej gastronómii. Bazalku môžete využiť aj na chudnutie, nakoľko má vplyv na urýchlenie metabolizmu a stimuluje aj sekréciu žalúdočných štiav, čím prispieva k tráveniu.

Oregano: Veľmi dobrým pomocníkom k lepšiemu tráveniu a chudnutiu je aj oregano, ktoré sa mnoho krát používa tiež v kombinácii so spomenutou bazalkou. Obsahuje totiž látky zlepšujúce problémy s trávením, detoxikuje tráviaci trakt a pomáha aj pri zápche. Využitie má aj v čajoch alebo v olejoch do kuchyne.

Stévia: Pre niekoho je táto bylinka neznáma, no využíva sa čoraz viac v potravinárstve ako prírodné sladidlo, ktoré udržuje hladinu glykemického indexu. Stévia sa však môže pridať aj do koláčov, čajov a do jedál, ktoré chcete osladiť. Výhodou stévie je, že nemá žiadne kalórie a zrýchľuje metabolizmus.

Šalvia lekárska: Ďalšou užitočnou bylinkou, ktorá vám pomôže na chudnutie, ale má aj ďalšie pozitívne vplyvy, je šalvia lekárska. Je dobrým zdrojom vitamínov aj flavonoidov a používa sa na zvýraznenie chuti polievok, mäsa aj cestovín. Podporuje trávenie, metabolizmus a zníženie hladiny cukru.

Púpava: Väčšina ľudí ani netuší, čo táto rastlina so žltou hlavičkou ponúka pre zdravie, všeobecne je totiž považovaná za burinu, nanajvýš za skrášlenie záhrady. Púpava je ale dobrým zdrojom prebiotika inulínu, pôsobí močopudne a zlepšuje metabolizmus. Hodí sa do šalátov, k zelenine a aj na prípravu čaju.

Čajovník: Za týmto názvom sa skrýva strom, ktorého listy sa tiež dajú využiť na chudnutie a to hlavne v prípade tzv. zeleného čaju. Ten je bohatý na antioxidanty, hlavne katechín, ktorý pomáha na metabolizmus, reguláciu pocitu hladu a znižuje ukladanie tukov v tele, takže sa hodí aj na udržanie hmotnosti.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Aj v špeciálnych tabletkách

Viaceré zo spomínaných bylín sa nachádzajú aj v hotových prípravkoch, konkrétne v doplnkoch výživy vo forme tabliet či kapsúl určených na jednoduché perorálne užívanie. Nie ste tak odkázaní iba na ich časovo náročnú prípravu v surovej forme.

Dobrým príkladom je aj značka eSlim®, ktorá je založená práve na obsahu viacerých rastlinných extraktov a výťažkov, napríklad z divého pomaranču alebo zeleného čaju. Súčasťou zloženia bývajú aj iné látky podporujúce spaľovanie tukov či zníženie chuti do jedla, napríklad chilli, kofeín, vitamín C alebo aminokyselina L-Karnitín.

Výsledkom je tak komplexnejšie pôsobenie, ktoré môže doplniť účinky bylín a rastlín používaných v strave alebo v nápojoch. Všetky spomínané prírodné prostriedky a látky vám navyše pomôžu nielen schudnúť, ale si aj optimálnu hmotnosť udržať.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite