• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Aké účinky má krabičková diéta na chudnutie, ktoré potraviny tam patria a ktoré nie?

krabičková dieta

Diéty boli vždy obľúbenou témou pre chudnutie, bez ohľadu na to, či ste chceli chudnúť do leta do plaviek alebo ste mali dlhodobejšie ciele na viac mesiacov. Jednou z nich je tiež krabičková diéta, synonymum pre moderné a pohodlné stravovanie.
Princípom diéty je pripraviť si jedlo vopred rozdelené na viac častí, čiže do krabičiek. Tie by mali poskytnúť kompletné a výživné porcie bez toho, aby ste museli tráviť príliš dlhý čas s plánovaním aj prípravou jedál. Diétu realizujú aj rôzne donášky vo viacerých mestách, no viete si ju pripraviť aj doma. Aké má prínosy a čo do nej patrí?

Čo je krabičková diéta, aké má účinky a aké výhody

Krabičková diéta je stravovací koncept, ktorý je založený na príprave jedál podľa porcií do krabičiek, čiže ide o rozdelenie jedál počas dňa. Tento koncept je atraktívnu voľbu pre tých, ktorí chcú mať pevne stanovené porcie priebežne počas celého dňa.

Diéta nie je o redukcii nejakých živín, ale ponúka vyvážené a výživné jedlá s odmeranými porciami prispôsobenými energetickým a nutričným potrebám.

Vďaka vyváženým a pripraveným jedlám s optimálnym pomerom bielkovín, sacharidov a tukov je možné s diétou dosiahnuť kalorický deficit potrebný na stratu hmotnosti. Zároveň má pozitívne účinky pre zdravý životný štýl, nakoľko je jej princípom pravidelné stravovanie vyváženými potravinami bez extrémnej hladovky a vynechávania jedál.

Nezanedbateľnou výhodou krabičkovej diéty je praktickosť a časová efektívnosť. Jedlo sa pripraví vopred a zabalí do krabičky, čiže presne viete, aká bude vaša porcia a zároveň si ju viete so sebou odniesť a skladovať kdekoľvek, či už v práci alebo vonku.

Týmto spôsobom môžete mať vždy pri sebe zdravé jedlo počas celého dňa, čo je pri chudnutí podstatný faktor. Diéta tiež podporuje kontrolu nad stravovacími návykmi a množstvom skonzumovaných kalórií. Jedlá si viete na celý deň naplánovať a presne určiť, koľko kalórií a živín budete konzumovať ráno, doobeda, na obed, poobede aj večer.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Aké sú jej princípy a ktoré jedlá najčastejšie obsahuje

Krabičková diéta sa zakladá na viacerých princípoch, ktoré ju odlišujú od bežných diét určených na redukciu hmotnosti a chudnutie. Jej hlavným cieľom je poskytnúť vyvážené a výživné jedlá, ktoré dlhodobo podporujú zdravé stravovanie cez deň.

Tu sú hlavné princípy a jedlá, ktoré diéta obsahuje:

Pravidelné stravovanie 3 až 5 krát denne: Toto je kľúčovým prvkom krabičkovej diéty, nakoľko stravovací prístup zdôrazňuje dôležitosť rozdelenia jedál na menšie a častejšie porcie počas dňa. Takýto režim stravovania pomáha udržiavať stabilnú hladinu cukru v krvi, zlepšuje metabolizmus, podporuje trávenie a znižuje riziko hladu.

Zelenina, ovocie a strukoviny: V rámci tejto diéty sú tieto kategórie najdôležitejšie. Medzi často používanú zeleninu patria brokolica, mrkva, špenát, paradajky a paprika. Ovocie, ktoré sa používa v krabičkových jedlách, zahŕňa jablká, banány, jahody alebo hrozno. Medzi obľúbené a využívané strukoviny v diéte patria fazuľa, cícer a šošovica.

Chudé mäso a ryby: Chudé mäso, ako sú kuracie, morčacie či hovädzie mäso, sú bohaté na bielkoviny a majú nižší obsah tuku v porovnaní s inými druhmi mäsa. Ryby sú zas zdrojom kvalitných bielkovín a esenciálnych mastných kyselín omega 3. Losos, tuniak, sardinky a treska majú nízky obsah tuku a sú prospešné pre telo a chudnutie.

Orechy a semiačka: sú tiež významnou súčasťou tejto diéty vďaka ich výžive a prínosu pre zdravie. Orechy, ako sú mandle, lieskové orechy, vlašské orechy a kešu, sú bohaté na zdravé tuky, bielkoviny, vlákninu a vitamíny. Semiačka, ako slnečnicové, tekvicové a ľanové obsahujú zas omega 3, antioxidanty a minerály, ako železo a horčík.

Veľa vlákniny: Vláknina je dôležitou súčasťou krabičkovej diéty kvôli svojim zdravotným výhodám a prínosu na chudnutie. Vo veľkom množstve sa nachádza v ovocí, zelenine, celozrnných obilninách, strukovinách a orechoch. Pomáha udržiavať trávenie, reguluje hladinu cukru v krvi, zvyšuje sýtosť a zlepšuje kontrolu hmotnosti.

Zakázané potraviny: Princípom diéty je tiež obmedziť niektoré nezdravé potraviny, najmä tie s vysokým obsahom cukru, rafinovaných obilnín a nasýtených tukov. Preto sú sladkosti, biele pečivo, čokoláda, sladké nápoje a šťavy s pridaným cukrom, sladké cereálie, cestoviny z bielej múky aj mastné mäso považované za zakázané potraviny.

Nevýhody, riziká a prečo krabičková diéta nie je to pravé

Hoci niektoré princípy tejto diéty sú pozitívne a vyzerajú zdravo, treba pri nej rátať aj s nevýhodami a možnými rizikami, ktoré z nej nerobia ideálnu voľbu.

Krabičková diéta totiž nie je univerzálnym riešením a ani zázrakom na počkanie. Nemusí byť vhodná pre každého a platí, že ju treba doplniť aj o ďalšie opatrenia v rámci komplexného prístupu k zdravému životnému štýlu, životospráve a chudnutiu.

Medzi možné riziká a nevýhody tejto diéty patria:

 • diéta často obmedzuje výber potravín, čo môže viesť k poklesu niektorých dôležitých živín a dlhodobo spôsobiť chýbajúcu rozmanitosť potravy
 • prísne dodržiavanie krabičkovej diéty môže viesť k nedostatku energie, najmä vtedy, ak uberá kalórie, čo spôsobí únavu a zníženú fyzickú výkonnosť
 • objednávanie pripravených krabičiek môže byť finančne náročné v porovnaní s prípravou vlastnej stravy, čo môže ovplyvniť váš rozpočet
 • problémom sú aj sociálne aspekty, napríklad pri jedle osamote a nie v spoločnosti ľudí, čo môže znížiť emocionálne pohodlie pri stravovaní

Pred začatím krabičkovej alebo akéhokoľvek inej diéty je dôležité zvážiť svoje osobné potreby a pozerať sa na stravovanie komplexne. Najlepšie je zobrať si z tejto diéty to pozitívne s ohľadom na pravidelnosť stravovania, veľkosť a počet porcií a obmedzenie nezdravých jedál, a spojiť to s ďalšími opatreniami na chudnutie.

Ako podporiť chudnutie? Pitný režim, pohyb aj bylinky

Aby sme nezostali iba pri všeobecných pokynoch, v nasledujúcich riadkoch si povieme niečo viac o tom, ako komplexne podporiť chudnutie. Primárnym cieľom je však mať zdravšiu životosprávu a životný štýl, optimalizácia hmotnosti príde prirodzene.

Ako podporu pre chudnutie skúste tieto prostriedky:

Žiaden alkohol a cigarety: Ak chcete podporiť chudnutie, dôležité je vyhnúť sa konzumácii alkoholu a cigariet. Alkohol obsahuje veľa kalórií a môže brániť procesu spaľovania tukov. Cigarety zas majú negatívny vplyv na metabolizmus a zdravie všeobecne. Ich vynechanie je kľúčové bez ohľadu na to, či budete chcieť držať nejakú diétu.

Žiadne hladovky a extrémne diéty: Pri snahe o chudnutie je dôležité vyhnúť sa hladovkám aj extrémnym diétam. Hladovky môžu spomaliť metabolizmus a spôsobiť, že sa organizmus drží na zásobách tuku. Extrémne diéty zas vedú k nedostatku živín a môžu mať negatívny vplyv na zdravie, najmä ak ide o úplné obmedzenie niektorej živiny.

Zdravý pitný režim: Pri podpore chudnutia je dôležité mať zdravý pitný režim. Jeho základom musí byť dostatočný príjem vody pre hydratáciu, metabolizmus a pocit sýtosti. Je vhodné vyhnúť sa sladeným nápojom a uprednostniť vodu a na jej doplnenie čaj. Ako zdroj vitamínov a minerálov sú ideálne domáce ovocné a zeleninové šťavy.

Chodenie peši a pravidelné prechádzky: Pravidelná fyzická aktivita, ideálne v podobe chôdze peši, je to najlepšie pre zdravie aj chudnutie. Chodenie peši a prechádzky pomáhajú spaľovať kalórie, zlepšujú metabolizmus a trávenie a prispievajú k fyzickému a duševnému zdraviu, čo sa môže odraziť na vašom zdraví a pri snahe schudnúť.

Intenzívny aj kondičný šport každý týždeň: Intenzívny šport, ako beh, HIIT, bicykel, šprinty aj posilňovanie s vlastnou váhou alebo činkami, pomáha na spaľovanie kalórií, metabolickú aktivitu aj svalovú hmotu. Ak k tomu pridáte jogu, pilates alebo plávanie, dosiahnete celkové zlepšenie kondície a podporíte spaľovanie tukov.

Obmedzenie stresu a oddych aj počas dňa: Stres má negatívny vplyv na hormonálnu rovnováhu, zvyšuje riziko prejedenia, zhoršuje rýchlosť metabolizmu a narúša odbúravanie a spaľovanie kalórií. Obmedzte najmä časový stres a na uvoľnenie od stresu z okolia skúste relaxačné techniky, napríklad jogu, meditáciu alebo nejaké koníčky.

Dostatok zdravého spánku: Neoddeliteľnou súčasťou úspešného chudnutia musí byť aj spánok. Ak je kvalitný, trvá aspoň 8 hodín a je bez rušivých vplyvov, pomáha udržiavať rovnováhu hormónov regulujúcich hlad, zvyšuje energetickú výdrž a zlepšuje metabolizmus. Dostatok spánku podporuje aj termogenézu a spaľovanie kalórií.

Výživové doplnky: Prírodné spaľovače tukov, bylinné extrakty na trávenie, metabolizmus aj spaľovanie tukov alebo potrebné vitamíny či aminokyseliny pre svaly a výkon, to všetko môžete vyriešiť s výživovým doplnkami. Tieto voľne dostupné tabletky či kapsuly majú jednoduché dávkovanie, žiadne vedľajšie účinky a dlhodobý vplyv.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Najčastejšie otázky o krabičkovej diéta a diétovaní

Krabičková diéta a diétovanie všeobecne vyvolávajú množstvo otázok a to tak u mužov, ako aj u žien. Niektoré v tom vidia zázračný prostriedok pre všetko, iní sa na to pozerajú s nedôverou. Vidieť to na dotazoch a komentároch na online fórach.

Čo sa ohľadom krabičkovej diéty a diétovaní rieši?

Aké sú hlavné výhody krabičkovej diéty pre chudnutie?

Prvou výhodou je jednoduché plánovanie jedál vopred, čo uľahčuje výber potravín a umožňuje lepšiu kontrolu prijatých živín. Ďalšou výhodou je kontrola porcií, či už z pohľadu obsahu živín, alebo aj z pohľadu pravidelnosti a veľkosti porcií. Ak pôjde o diétu cez kupované krabičky, ušetríte aj čas pri nákupe potravín a varení.

Je krabičková diéta vhodná pre každého?

Krabičková diéta nemusí byť vhodná pre každého, pretože si vyžaduje určité obmedzenia. Je dôležité brať do úvahy zdravotný stav a osobné potreby, ako sú napríklad vegetariánstvo, vegánstvo, intoleranciu na niektoré potraviny alebo minimálny objem potrebných kalórií v závislosti od vašich potrieb. Pred jej začiatkom ju preto treba upraviť.

Aký je rozdiel medzi krabičkovou diétou a inými diétami?

V porovnaní s inými druhmi diét, ako napríklad diéty založené na konkrétnom stravovacom pláne a sledovaní makroživín, krabičková diéta zjednodušuje plánovanie a prípravu jedál. Pomáha udržiavať kontrolu nad porciami a kalóriami. Je tiež lepšou voľbou ako extrémne redukčné diéty, ktoré úplne obmedzenia niektorú živinu z jedál.

Koľko krát denne sa jedlá z krabičkovej diéty konzumujú?

Pri krabičkovej diéte sa zvyčajne odporúča konzumovať 5 jedál denne. Toto rozloženie jedál pomáha udržiavať stabilnú hladinu energie a udržuje metabolizmus aktívny. Každá z týchto krabičiek obsahuje vyvážené porcie, ktoré zabezpečujú dostatočný príjem výživných látok. V individuálnych prípadoch môže byť jedál menej, napríklad iba 3.

Môže sa táto diéta prispôsobiť osobným preferenciám?

Áno, krabičková diéta sa dá prispôsobiť individuálnym preferenciám. Mnoho poskytovateľov krabičkovej diéty ponúka rôzne možnosti jedál, z ktorých si môžete vybrať podľa svojich chutí alebo preferencií. V každom prípade však platí, že tak, ako aj pri iných diétach, aj táto má iba obmedzený vplyv a chudnutie si vyžaduje komplexný prístup.

Ako fungujú prírodné doplnky a aké majú účinky v praxi

Stále väčšiu obľubu na podporu diét aj chudnutia majú prírodné doplnky výživy. Je to vďaka ich komplexným účinkom a prirodzenému zloženiu, keďže obsahujú kvalitné rastlinné extrakty, aminokyseliny, prírodné spaľovače tukov a prospešné vitamíny.

Toto sú najväčšie benefity prírodných doplnkov:

 • dostupné sú bez potreby lekárskeho predpisu alebo návštevy lekára, čo umožňuje ľahký a zároveň rýchly prístup nákupom z pohodlia domova
 • obsahujú prírodné zložky, ako sú rastlinné extrakty, minerály, aminokyseliny a vitamíny, čiže látky bez vážnejších nežiaducich účinkov
 • doplnky sú dostupné voľne, netreba ísť za lekárom alebo mať recept, viete si ich kúpiť pokojne aj z domu cez eshopy alebo oficiálne weby značiek
 • užívanie je možné dlhodobo, dávkovanie je presné vďaka forme tabliet a kapsúl a sú ideálnym doplnením zlepšenia jedálnička aj životného štýlu

Prírodné doplnky sú vďaka svojmu prírodnému zloženiu vhodné prakticky pre každého bez ohľadu na pohlavie či vek a to je ich veľká výhoda. Synergia širokého zloženia, ktoré kombinuje rastlinné látky, vitamíny, aminokyseliny aj ďalšie prirodzené zložky, sa prejaví cez viditeľnejšiu, intenzívnejšiu a dlhodobejšiu podporu chudnutia.

eSlim® špeciálne na chudnutie a pre lepšiu kontrolu chuti do jedla

Jednou z najlepších možností, ako podporiť zdravé stravovanie, sú tabletky značky eSlim® s prírodným zložením vhodné pre mužov aj ženy každého veku.

Ak chcete prirodzene optimalizovať hmotnosť a podporiť metabolické procesy a trávenie, nebojte sa siahnuť práve po tomto doplnku. V jeho zložení sú látky ako napríklad Guarana, Zelený čaj, Divý pomaranč, chilli, kofeín, L-karnitín a vitamín C.

Čo sa týka účinkov eSlim®, sú široké a dlhodobé:

 • má výrazný vplyv na spaľovanie nezdravých tukov v tele
 • účinne podporuje priebeh metabolických procesov a trávenia
 • podporuje termogenézu a premenu energie z trávenia potravín
 • znižuje pocity hladu, čím znižuje možné riziko prejedania sa
 • počas fyzickej aktivity zlepšuje energiu a po nej regeneráciu

Jedinečné zloženie eSlim® podporuje chudnutie tým, že stimuluje metabolizmus, podporuje spaľovanie tukov a zároveň redukuje chuť na jedlo, čím predchádza prejedaniu sa. Navyše, poskytuje potrebnú energiu pre aktívny životný štýl. Maximálne výsledky ale dosiahnete iba s pravidelným a dlhodobým užívaním, ktoré je bez vedľajších účinkov.

Denná dávka predstavuje 4 kapsuly, 2 sa užívajú ráno a 2 pred fyzickou aktivitou. Doplnok je certifikovaný Úradom verejného zdravotníctva SR a čo je najlepšie, viete si ho kúpiť bez návštevy lekára. Nákup spravíte aj online na oficiálnej stránke značky.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Zhrnutie skúseností so krabičkovou diétou a diétovaním všeobecne

Krabičková diéta sa v posledných rokoch stala populárnou voľbou pre tých, ktorí sa snažia schudnúť alebo udržať si zdravú váhu pohodlne alebo bez starostí.

Jednou z hlavných výhod krabičkovej diéty je práve jej jednoduchosť. Nemusíte si robiť starosti s tým, čo budete jesť v daný deň a kedy, všetko si totiž pripravíte vopred. Ak sa budete spoliehať na krabičkovú diétu z externých zdrojov, čiže nákupom hotových krabičiek, ušetríte aj veľa času nakupovania potravín, ich varenia a skladovania.

Na druhú stranu, táto diéta však nemusí byť vhodná pre každého. Niektorí ľudia môžu mať potravinové obmedzenia, v iných prípadoch vám zas môžu chýbať niektoré živiny alebo kalórie, najmä ak pôjde o príliš ľahké jedlá s nízkym objemom energie.

Zo skúseností je jasné, že cesta k úspešnej redukcii hmotnosti, si vyžaduje trvalé a komplexné zmeny životosprávy aj životného štýlu. To za vás nespraví žiadna diéta, práve naopak, je to čisto len na vás. Zdravé stravovanie musí byť toho súčasťou, no pridať treba aj fyzickú aktivitu, obmedzenie rizikových faktorov a využitie sily prírody.

Na to posledné vám pomôže doplnok značky eSlim®. Ide o kapsuly s perorálnym užívaním, ktoré ponúkajú synergiu bylinných extraktov, aminokyselín, vitamínov a spaľovačov tukov. Pomôžu vám chudnúť prirodzenejšie, efektívnejšie a dlhodobo.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite