• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Ako schudnúť z brucha stravou, aké cviky pomáhajú a dá sa to aj za 1 deň či za mesiac?

chudnutie z brucha

Mnoho ľudí sníva o plochom a pevnom bruchu, no realita býva často opačná a príčinou je brušný tuk. Medzi otázky, ktoré sú potom na programe dňa, patria napríklad to, ako schudnúť z brucha a spáliť brušný tuk a či sa to dá so stravu alebo cvičením.
To, na čo by ste sa ale mali zamerať primárne, je zistiť príčiny, prečo priberáte, prečo sa tuk ukladá práve v oblasti brucha a aké faktory na to pôsobia. V nasledujúcich riadkoch si preto povieme, aké sú možnosti chudnutia z brucha, či sa dá schudnúť aj za týždeň alebo 30 dní a čo robiť pre dlhodobé a zdravé chudnutie aj zlepšenie postavy.

Prečo sa tuk ukladá a kde sa okrem brucha ukladá najviac

Tukové bunky majú tendenciu ukladať sa v rôznych častiach tela a zväčša nerovnomerne. Každý človek má určitú genetickú predispozíciu pre ukladanie tuku a je to individuálne aj podľa pohlavia. Brucho je však v tomto univerzálne a najčastejšie.

To je spôsobené tým, že tukové bunky v tejto oblasti tela majú špecifické receptory, ktoré podporujú zvýšené ukladanie tuku a práve preto je brucho väčšie.

Tuk je pritom pre telo dôležitý, je zdrojom energie a slúži aj ako izolačný a ochranný materiál. Keď však príjem kalórií prekračuje ich výdaj a v zložení stravy sú najmä nezdravé živočíšne tuky, dochádza k zvýšenému riziku ukladania. Tento proces je riadený hormónmi a nedá sa príliš ovplyvniť, podobne ako aj s ďalšími časťami tela.

Tuk sa totiž okrem brucha zvykne ešte ukladať na bokoch, stehnách a zadku, čo sa tiež nedá príliš ovplyvniť. To isté platí aj o tom, že by existovali nejaké špeciálne cviky alebo diéty, ktoré vám zázračne spália tuk iba v oblasti brucha a nikde inde.

Cvičenie určitých svalov brucha môže posilniť a formovať tieto svaly, ale nespôsobí to priamy úbytok tuku v tejto oblasti. Riešením na zníženie a spaľovanie uloženého tuku je kalorický deficit, ktorý sa dosahuje kombináciou zníženia príjmu kalórií, zlepšením zloženia stravy a fyzickej aktivity, ktorá podporí komplexné chudnutie.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Základné princípy, ako viete chudnúť z brucha aj inde

Ak túžite po strate prebytočného tuku z oblasti brucha, treba mať na pamäti niekoľko základných princípov a zásad, ako tento cieľ dosiahnuť. Pomôžu vám schudnúť nielen z brucha, ale aj z iných častí a to prirodzene, dlhodobo a bez joj efektu.

Toto sú základné princípy, ktorých sa musíte držať:

Kalorický deficit ako základ jedálnička: Pre chudnutie je základom to, že spotrebujete viac kalórií, než ich prijmete. Tento prístup je základom diét, pretože pomáha telu spaľovať znížiť naberanie kalórií a súčasne spaľovať uložené tuky ako zdroj energie. Kto chce schudnúť z brucha alebo ďalších rizikových partií, musí začať počítať kalórie.

Menšie porcie, ale viac krát počas dňa: Tento spôsob stravovania zahŕňa príjem menších jedál častejšie počas dňa, ideálne 5 až 6 krát denne. Tým sa udržuje stabilná hladina cukru v krvi, zlepšuje a zrýchľuje sa metabolizmus a zvyšuje sa spaľovanie kalórií. Menšie porcie umožňujú lepšiu kontrolu príjmu kalórií a podporujú zasýtenie.

Žiadne fast food jedlá a polotovary: Tieto potraviny sú často bohaté na nezdravé tuky, cukry a soli a obsahujú tzv. prázdne kalórie, ktoré sú vo veľkom množstve a v krátkom čase bežne nevyužiteľné. Sú zároveň chudobné na dostatok bielkovín, zdravých tukov, minerálov, vitamínov a aminokyselín, nehovoriac o konzervačných látkach.

Žiadne sladkosti, slané pochutiny a údeniny: Pre úspešné chudnutie a zdravé stravovanie musíte tieto jedlá z jedálnička vynechať. Sú často plné cukru, soli a v prípade údenín aj mnohých ďalších škodlivých látok, vrátane rôznych stabilizátorov. To vytvára nielen priestor na priberanie, ale poškodzuje aj srdce, cievy a tráviacu sústavu.

Ryby, zelenina, ovocie a chudé mäso: Tieto jedlá by mali tvoriť základ jedálnička. Losos či tuniak sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, minerály a aminokyseliny, zelenina a ovocie zas obsahujú dôležité vitamíny, minerály a vlákninu. Chudé mäso, ako je kuracie a morčacie, je vynikajúcim zdrojom bielkovín, železa aj aminokyselín.

Podpora spaľovania cez prírodné spaľovače: Prírodné spaľovače sú látky, ktoré podporujú proces spaľovania uložených tukov v tele a teda aj brušného tuku. Môže ísť o bylinky typu zelený čaj, stimulačné látky typu guarana a kofeín alebo korenie, napríklad chilli a kajenské, ktoré stimulujú termogenézu, čiže vytváranie tepla z potravín.

Najlepšie cviky a cvičenie na chudnutie z brucha

Pokiaľ hľadáte efektívne a zároveň účinné spôsoby, ako schudnúť z brucha, okrem riešenia príjmu kalórií a energie treba hľadať aj spôsoby, ako zvýšiť ich výdaj.

Kľúčom k tomu je fyzická aktivita, ktorá zahŕňa cielené cvičenie, prirodzený dlhodobý pohyb a intenzívnejší šport. Okrem vyššieho energetického výdaju a teda aj spaľovania tukov je cieľom fyzickej aktivity podpora kondície a spevňovanie svalstva.

Medzi najlepšie druhy aktivity pre brucho patria:

 • plank, ktorý spočíva v opretí sa predlaktiami a špičkami nôh o podlahu a držaní tela, možno ho doplniť o dvíhanie rúk a nôh alebo poskakovanie
 • obľúbeným cvikom je aj bicyklovanie v polohe ležmo, čo jednak zaťažuje svalstvo nôh, ale aj brucha a panvy, sekundárne ich potom posilňuje
 • ak máte medicinbal, práve jeho váha a odpor pri dvíhaní sú presne to, čím zvýšite záťaž na oblasť brucha, ideálne sú drepy alebo výpady s ním
 • komplexným a účinným cvikom sú tzv. V zdvihy, keď si ľahnete na chrbát a zadok a súčasne zdvíhate ruky a nohy, ktoré sa nad vami spoja

Tieto cviky môžu mať niekoľko variant, no všetky spája to, že sa zameriavajú na priame, šikmé aj spodné brušné svaly a vytvárajú tu záťaž. Doplniť ich treba o HIIT kardio, napríklad intenzívne skákanie so švihadlom, kedy budete spaľovať uložené tuky najviac. Dôležitá je pravidelnosť, ideálne je venovať sa cvičeniu 3 až 4 krát do týždňa.

Ako dlhodobo a prirodzene schudnúť z brucha aj iných častí?

Hľadáte dlhodobé a prirodzené riešenie, ako dosiahnuť úspešné chudnutie z brucha a ďalších častí tela? Nie je to len o krátkodobých zmenách v jedálničku alebo cvikoch, ale hlavne o celkovom zlepšení životosprávy, spôsobe stravovania a aktivite.

Tu je komplex prostriedkov, možností a spôsobov:

Viac vlákniny a bielkovín pre zasýtenie: Pre dlhodobé a zdravé chudnutie z rôznych častí tela je dôležité zahrnúť do jedálnička viac vlákniny a bielkovín. Vláknina z ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov, strukovín a orechov zasýti telo a podporuje trávenie. Bielkoviny nájdete zas v hydine, hovädzom mäse, rybách a vaječných bielkach.

Pitný režim bez sladených nápojov: Pre dosiahnutie úspešného chudnutia z brucha je dôležité upraviť aj pitný režim a vyhnúť sa sladeným nápojom. Namiesto toho sa odporúča piť dostatok vody, ktorá hydratuje telo a podporuje metabolizmus. Okrem toho môžete konzumovať aj bylinné čaje a prírodné šťavy bez pridaného cukru.

Bez hladovania a extrémnych diét: Pri chudnutí treba pamätať na to, že to nie je o hladovaní a extrémnych diétach s vylúčením niektorých dôležitých živín. Namiesto toho sa zamerajte na dlhodobé a udržateľné zmeny stravovacích návykov. Jedzte pravidelne, nevynechávajte raňajky ani večeru a dajte prednosť menším a častejším porciám.

Koniec alkoholu a fajčeniu: V rámci chudnutia z brucha a iných častí tela je zabudnite na alkohol aj fajčenie. Alkohol obsahuje veľa prázdnych kalórií, zhoršuje trávenie, spomaľuje metabolizmus a znižuje fyzickú kondíciu. Fajčenie má všeobecne negatívne vplyvy, no špeciálne na hormonálnu rovnováhu a ukladanie tuku na bruchu.

Intenzívny a kondičný tréning: Intenzívny tréning je fyzicky najviac náročnou aktivitou a to najmä vtedy, ak je vykonávaný dlhšiu dobu a pravidelne. Preto aj najviac podporuje chudnutie z brucha a spaľovanie uložených kalórií. Najlepšie sú vytrvalostné a súčasne intenzívne aktivity ako beh so šprintom, plávanie, HIIT tréning alebo crossfit.

Silový tréning pre podporu svalov: Silový tréning je účinným spôsobom podpory svalového rastu a tiež tvarovania tela. Drepy, bench press, mŕtvy ťah a cvičenie s činkami alebo vlastnou váhou tela zamerané na všetky svalové partie zabraňuje degenerácii svalov a prináša aj stimuláciu metabolizmu a efektívnejšieho spaľovania uložených tukov.

Minimalizácia stresu pre lepší metabolizmus: Na nadmerné ukladanie tukových zásob do rizikových partií tela, vrátane brucha, pôsobí negatívne stres. Zvyšuje hladinu hormónu kortizol, ktorý spomaľuje metabolizmus a spaľovanie a naopak zvyšuje pocit hladu. Minimalizovať stres môžete kvalitným spánkom aj oddychom cez deň.

Doplnky výživy: Veľmi účinným a stimulačným prostriedkom pri chudnutí a sú prírodné doplnky. Pomáhajú komplexne, či už ide o zníženie pocitu hladu, podporu energetického metabolizmu, zlepšovanie spaľovania tukov alebo podporu svalového rastu. Ich zloženie je prirodzené a pozostáva z rastlinných extraktov, vitamínov a minerálov.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Najčastejšie otázky o chudnutí z brucha a ako sa to dá

Ak sa venujete snahám o chudnutie z brucha, okrem teórie je veľmi dôležité spoznať aj prax. To sa dá aj cez viaceré otázky a dotazy o tejto téme, ktorých sú plné diskusné fóra alebo komentáre. Odpovede na ne vám môžu pomôcť s vašim chudnutím.

K najčastejším otázkam o chudnutí z brucha patria:

Aký je najlepší spôsob stravovania pre chudnutie?

Pre úspešné chudnutie z brucha je dôležitá strava bohatá na vlákninu a bielkoviny a s minimálnym obsahom rafinovaných sacharidov a nezdravých tukov. Zamerajte sa na konzumáciu čerstvých potravín a v prípade mäsa či rýb dávajte prednosť príprave bez nezdravých olejov. Dôležité je nehladovať a mať menšie porcie častejšie.

Koľko trvá, kým uvidím prvé výsledky na bruchu?

Doba, kým uvidíte prvé výsledky pri chudnutí z brucha, je individuálna a závisí od rôznych faktorov. Ide o vašu súčasnú hmotnosť, percento telesného tuku, genetiku, stravovacie návyky a úroveň fyzickej aktivity. Niektorí ľudia môžu vidieť zmeny už po niekoľkých týždňoch, iní potrebujú aj viac mesiacov. Kľúčom k úspechu je trpezlivosť.

Má na veľkosť brucha vplyv aj dedičný faktor?

Samozrejme, genetika môže mať určitý vplyv na možnosť schudnúť z brucha. Každý má individuálnu genetickú predispozíciu, ktorá ovplyvňuje, ako sa tuk ukladá a taktiež spaľuje v rôznych častiach tela. Niektorí ľudia majú väčšiu tendenciu ukladať telesný tuk práve v oblasti brucha, u iných je to v oblasti bokov alebo zadných partií.

Je pravidelný spánok dôležitý pri chudnutí z brucha?

Áno, je a to nielen pre tento prípad. Počas spánku sa obnovujú telesné funkcie, dochádza k regenerácii a pomáha udržiavať rovnováhu hormónov, ktoré sú zodpovedné za reguláciu hladu a sýtosti. Má tiež vplyv na metabolizmus a trávenie. Nedostatok spánku znamená horšiu výkonnosť aj spomalenie látkovej premeny a spaľovania kalórií.

Ako sa dá udržať výsledok po schudnutí dlhodobo?

Na udržanie výsledkov pri chudnutí z brucha je dôležité dodržiavať zdravý životný štýl. To zahŕňa pravidelné cvičenie, ako aj zdravú stravu bohatú na živiny. Dostatok spánku a eliminácia stresu tiež prispievajú k udržaniu hmotnosti. Majte na pamäti, že aby ste predišli jojo efektu, treba mať zdravú životosprávu natrvalo a komplexne.

Ako fungujú prírodné doplnky a aké majú účinky v praxi

Keď sa pokúšate schudnúť bez toho, aby ste zmenili svoj životný štýl, robíte chybu. To isté platí aj v prípade chudnutia z brucha, ktoré je problémovou partiou pre ukladanie tukových zásob. Súčasťou riešenia môžu byť aj podporné prírodné doplnky.

Ich účinky sú prirodzené a ovplyvňujú celé zdravie:

 • spojenie prírodných zložiek účinne pôsobí na všetky aspekty metabolizmu a trávenia, čo zefektívňuje a urýchľuje proces redukcie zásob tuku
 • obsahujú rastlinné extrakty a stimulačné látky, ktoré urýchľujú spaľovanie tukov v tele a podporujú tiež proces termogenézy z trávenia potravín
 • okrem podpory metabolizmu, trávenia a chudnutia, tieto doplnky tiež obsahujú látky podporujúce zníženie pocitu hladu a teda aj prejedanie sa
 • tiež pomáhajú na spomalenie bunkového starnutia, redukujú únavu zároveň zvyšujú energiu a vitalitu organizmu a podporujú nervový systém

Na trhu sa viacero značiek, no nie všetky sú rovnako kvalitné. Najväčšie rozdiely sú v zložení, ktoré musí byť komplexné a pozostávať predovšetkým z účinných extraktov bylín, prírodných spaľovačov tukov, stimulantov výkonnosti a látok podporujúcich celkové zdravie. Spoločnými sú dostupnosť bez receptu a bezproblémové užívanie.

eSlim® špeciálne na chudnutie a pre lepšie spaľovanie tukov

Medzi tie najúčinnejšie prírodné doplnky na chudnutie, ktorý má nielen pozitívne referencie, ale aj schválenie od Úradu verejného zdravotníctva SR, je eSlim®.

Ide o tablety vhodné pre každého, bez ohľadu na vek a pohlavie, kto chce aktívne pracovať na svojej kondícii a chudnutí nielen z brucha, ale komplexne. Zloženie zahŕňa výber extraktov bylín, prírodných spaľovačov tukov, aminokyselín a vitamínov.

eSlim® obsahuje prírodné látky s týmito účinkami:

 • aminokyselina L-Karnitín, ktorá urýchľuje spaľovanie tukov
 • extrakt z Guarany, ktorá podporuje fyzickú výkonnosť
 • extrakty Divý pomaranč a Zelený čaj pre rýchlejší metabolizmus
 • kofeín a chilli pre termogenézu a vytváranie energie z potravy
 • vitamín C, ktorý podporuje trávenie aj ochranu buniek

Prírodný doplnok eSlim® je vďaka svojmu zloženiu zameraný na redukciu telesnej hmotnosti aj spaľovanie tukov komplexne. Stimuluje metabolizmus, znižuje chuť na jedlo a je prevenciou proti prejedaniu sa, rovnako tak podporuje výkonnosť a regeneráciu. Užíva sa v dávke 4 tabliet denne a je bez akýchkoľvek nežiaducich účinkov.

Jeho výhodou je aj jednoduchá a pohodlná možnosť online objednania priamo z pohodlia vášho domova prostredníctvom oficiálnej webovej stránky. Kúpa je bez nutnosti ísť za lekárom alebo mať recept a na výber máte viac veľkostí balenia.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Aké sú skúsenosti mužov a žien s chudnutím z brucha?

Skúsenosti mužov a žien s chudnutím z brucha sú rôzne. U ľudí, ktorí sa zamerajú iba na nejaké rýchle cvičenie a hladovku či diétu sa dostavia slabé a veľmi krátkodobé výsledky. Po skončení experimentov sa stav vráti naspäť, čiže príde jojo efekt.

Ak chcete byť úspešný, treba si uvedomiť, že schudnúť z brucha za pár dní je nereálny cieľ. Chudnutie z tejto oblasti si vyžaduje komplexné zmeny v životnom štýle a rovnako tak aj v strave. Ak sa snažíte zbaviť telesného tuku na bruchu, je potrebné radikálne znížiť príjem kalórií, zmeniť stravu a zvýšiť množstvo fyzickej aktivity a cvičenia.

Dôležité je tiež mať na pamäti, že každé telo je individuálne a reaguje inak na rôzne metódy chudnutia. Rátať treba s vplyvom veku aj genetickou predispozíciou.

Súčasťou komplexných zmien musí byť viacero druhov pohybu, obmedzenie rizikových faktorov a zmeny týkajúce sa stravovania a pitného režimu celkovo. Pomocnú ruku môže podať príroda v podobe spaľovačov tukov aj komplexných doplnkov.

Podľa skúseností je v tomto ohľade overenou voľbou eSlim®, prírodný doplnok, ktorý môže dlhodobo a prirodzene pomôcť s procesom spaľovania tukov. Obsahuje totiž kvalitné zložky, ktoré podporujú metabolizmus, zvyšujú termogenézu, pomáhajú efektívne spaľovať uložený tuk a zmierňujú hlad. To je presne to, čo vám pomôže najviac!

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite