• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Ako schudnúť zdravo, nehladovať a nestratiť svalovú hmotu? Cvičením a stravovaním

zdravé chudnutie

Ako schudnúť zdravo, nehladovať a pritom nenechať svaly chradnúť? To je otázka, ktorá trápi každého, kto sa rozhodol dosiahnuť ideálnu telesnú hmotnosť a zhodiť prebytočné kilogramy navyše. Cesta k tomu nie je rýchla, ale dlhodobá a úspešná.
Nie je pritom vôbec potrebné sa prispôsobovať prísnej diéte, trápiť hladovaním alebo cvičiť od rána do večera. Naopak, ideálne je nájsť kompromis pre zdravé stravovanie, ideálnu mieru fyzickej aktivity a niektoré opatrenia týkajúce sa životosprávy a životného štýlu. Ako k týmto aspektom a faktorom pristupovať tak, aby sa chudnutie podarilo?

Zdravé chudnutie ako rozdiel medzi príjmom a výdajom kalórií

Chudnutie je téma, ktorá sa často spája s rôznymi diétami alebo extrémnym cvičením. Aby ste ale ste dosiahli zdravé a udržateľné chudnutie, netreba skúšať žiadne hladovky, extrémy alebo vyčerpávajúce aktivity. Základné pravidlo spočíva v kalóriách.

Princípom je, že musíte vytvoriť rozdiel medzi tým, koľko kalórií denne prijímate a tým, koľko ich spaľujete. Ak je príjem kalórií väčší, ako výdaj, telo ukladá prebytočné kalórie ako tukové zásoby. Naopak, ak je výdaj kalórií väčší ako príjem, telo spotrebuje tie prijaté a začne spaľovať uložené tuky na získanie energie, čím nastáva chudnutie.

Dôležité je pamätať na to, že zdravé chudnutie je o dlhodobom procese. To znamená, že aj rozdiel kalórií, čiže kalorický deficit, musí byť trvalý a systematický.

Najviac kalórií sa prijíma v nezdravých potravinách, spolu s nezdravými tukmi a jednoduchými cukrami, ktoré nemáte šancu spotrebovať v prijatom množstve. Naopak, najlepšie potraviny sú tie, ktoré obsahujú bielkoviny, zdravé tuky a vlákninu.

Kľúčovým faktorom pre spaľovanie kalórií je zas fyzická aktivita. Každodenný pohyb zvyšuje výdaj kalórií a tak podporuje spaľovanie tukových zásob v organizme. Zabúdať by ste tiež nemali na to, že každý človek je jedinečný. Podľa individuálnej situácii treba prispôsobiť tak príjem, ako aj výdaj kalórií a to vrátane stravovania a cvičenia.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Najlepšie cvičenie, šport a pohyb bez straty svalovej hmoty

Získať fyzickú kondíciu a formu, bez toho aby ste stratili svalovú hmotu, je jedným z hlavných cieľov pri zdravom chudnutí. K tomu slúži kombinácia prirodzeného pohybu, športov s komplexným zameraním na celé svaly a cielených cvikov.

Tu sú najlepšie fyzické aktivity na podporu svalov:

10 tisíc krokov peši denne: Chôdza skvelý spôsob, ako zvýšiť denný pohyb a udržať si aktívny životný štýl. Ide o ideálne riešenie pre zlepšenie kondície, zvýšenie energetického výdaja a podporu rýchlejšieho spaľovania kalórií. Dobré je vykonávať túto aktivitu pravidelne, dlhodobo a ideálne každý deň a prejsť aspoň 10 tisíc krokov.

Plávanie: Plávanie je vynikajúci šport, ktorý je šetrný k svalom a zároveň pôsobí na celé telo. Je to skvelý spôsob, ako si udržať kondíciu, budovať svalovú hmotu a spáliť kalórie. Tiež pomáha udržať flexibilitu tela a zlepšiť koordináciu pohybov. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je dôležité plávať pravidelne, aspoň 3-krát týždenne.

Ľahký beh na striedačku so šprintom: Tento druh tréningu je efektívny pre stratu telesnej hmotnosti a zároveň pomáha udržiavať svalovú hmotu a kondíciu. Spočíva v striedaní ľahkého a pomalého behu s krátkymi úsekmi rýchleho šprintu. Tréning by sa mal vykonávať aspoň 3-krát týždenne a postupne zvyšovať intenzitu a čas šprintov.

HIIT alebo crossfit tréningy: Tieto cvičenia sú skvelé na udržanie svalovej hmoty, zvýšenie kondície a omnoho rýchlejšie spaľovanie tukov. Tréningy kombinujú veľmi vysokú intenzitu cvičenia s krátkymi obdobiami odpočinku. Ideálne je vykonávať ich dva až tri krát týždenne, no zároveň s dostatočným odpočinkom pre regeneráciu svalstva.

Vytrvalostný beh alebo cyklistika: Na zlepšenie kondície a dlhodobé chudnutie sú tieto dva športy ideálne. Ich pravidelným vykonávaním, ideálne 2 krát týždenne, môžete dosiahnuť vynikajúce výsledky. Posilňujú svaly, zlepšujú činnosti srdca a podporujú aj stratu kalórií. Dôležité je mať správnu techniku, aby ste čo najviac namáhali svaly.

Silové cviky s váhou tela alebo činkami pre svaly: Pravidelné vykonávanie týchto cvičení, minimálne 2-3 krát týždenne, vám pomôže posilniť svaly, zvýšiť ich silu, podporiť objem a celkovo budovať postavu. Pri silových cvikoch je dôležité správne vykonávanie techniky a postupné zvyšovanie záťaže, aby ste dosiahli maximálny efekt.

Bez hladovania? Bielkoviny, vláknina, zdravé tuky a aminokyseliny

Bielkoviny, vláknina, zdravé tuky a aminokyseliny sú kľúčové živiny, ktoré vám pomôžu s chudnutím, utlmením hladu a budovaním svalovej hmoty.

Najdôležitejšie sú bielkoviny, ktoré majú úlohu pri udržiavaní sýtosti a svalového rastu. Zdroje bielkovín sú široké, či už ide o živočíšne alebo rastlinné, do jedálnička zaraďte chudšie hydinové mäso, ryby, vajcia, mliečne výrobky, strukoviny a sóju.

Ak ide o vlákninu a tuky, treba o nich vedieť toto:

 • vláknina zvyšuje objem potravy v žalúdku, čo vedie k pocitu sýtosti, reguluje črevnú činnosť, je prevenciou proti zápche a zlepšuje trávenie
 • skvelým zdrojom vlákniny sú jablká, hrušky, banány, ovos, celozrnný chlieb, hnedá ryža, brokolica, mrkva a uhorky, stačí ich len kombinovať
 • zdravé tuky pomáhajú udržiavať zdravú hladinu cholesterolu a niektoré vitamíny a živiny ich potrebujú správne vstrebávanie a účinnosť
 • vo významnom množstve nachádzajú v avokáde, orechoch, olivovom oleji a v rybách, do jedálnička odporúčame sardinky, lososa a tuniaka

Aminokyseliny majú tiež dôležitý vplyv pre udržateľné chudnutie. Ich hlavným účinkom je podpora regenerácie a rastu svalov, zvýšenie výkonnosti, zníženie chuti na jedlo a urýchlenie spaľovania tukov z ostatnej potravy. Z najbohatších zdrojov aminokyselín skúste mäso, ryby, mliečne výrobky, vajcia, orechy, semienka, zeleninu a strukoviny.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Ako ešte podporiť zdravé a dlhodobé chudnutie životosprávou?

Keď príde reč na zdravé a trvalé chudnutie, treba si uvedomiť, že jednoduché a krátkodobé riešenia v tomto prípade nestačia. Kľúčovú úlohu v dosahovaní a udržiavaní výsledkov má lepšia životospráva, zmena životného štýlu a komplexné pôsobenie.

Najlepšia podpora chudnutia zahŕňa nasledovné:

Žiadne hladovky a extrémne diéty: Pri chudnutí treba mať na pamäti, že žiadne hladovky ani extrémne diéty nie sú cestou k zdravému chudnutiu, naopak, prinášajú jojo efekt. Zamerajte sa na vytvorenie vyváženého jedálnička, ktorý podporuje trvalé chudnutie. Nehladujte, nevynechávajte jedlá a zabudnite na krátkodobé diéty.

Žiadny alkohol a fajčenie: Alkohol obsahuje veľa kalórií a má negatívny vplyv na metabolizmus, čo môže brániť úbytku hmotnosti. Navyše môže podporovať chuť do jedla a viesť k nadmernému stravovaniu. Fajčenie spomaľuje metabolizmus a narúša celkové zdravie, vrátane vplyvu na hormóny a teda aj na priberanie na hmotnosti.

Žiadne fast food jedlá a sladkosti: Ak chcete chudnúť zdravo a dlhodobo, vyhnúť sa fast foodom, chipsom alebo sladkostiam je nevyhnutnosťou. Obsahujú veľa nezdravých tukov, solí, cukrov a prázdnych kalórií. Namiesto toho sa sústreďte na konzumáciu čerstvých potravín s prevahou rýb, chudého mäsa, ovocia, orechov a zeleniny.

Žiadne polotovary a konzervované potraviny: Pri snahe dosiahnuť zdravé a dlhodobé chudnutie je nevyhnutné vyhnúť sa polotovarom a konzervovaným potravinám. Tieto výrobky často obsahujú nepotrebné prísady, umelé látky a vysoký obsah soli a cukru s nízkym obsahom živín. Navyše, sú tučné a doslova plné prázdnych kalórií.

Jedlo pravidelne, často a menšie porcie: Tento prístup zabezpečuje udržanie stabilnej hladiny energie počas dňa a minimalizuje riziko prejedania sa. Častejšie stravovanie tiež podporuje rýchlejšie metabolizovanie potravy a lepšie vstrebávanie živín do tela. Rozdelenie jedla na menšie porcie pomáha aj pri kontrolovaní príjmu kalórií.

Voda, čaje, ovocné a zeleninové šťavy: Pitný režim je pri chudnutí zásadný a tvoriť by ho mala voda a nápoje bohaté na živiny. Voda je dôležitá pre správne fungovanie tela a udržanie metabolizmu. Čaje zas poskytujú antioxidanty a podporujú spaľovanie. Ovocné a zeleninové šťavy obsahujú vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú s trávením.

Odpočinok počas dňa a spánok v noci: Základnými piliermi pre celkovú fyzickú a duševnú pohodu sú spánok a oddych, poskytujú totiž organizmu potrebnú obnovu a regeneráciu. Správny odpočinok a spánok zlepšujú metabolizmus, trávenie, regulujú hladinu hormónov, znižujú stres a podporujú obnovu energie pre ďalší deň.

Výživové doplnky: Doplnky sú dôležitým nástrojom, ktorý môže podporiť chudnutie. Ide o produkty obsahujúce bylinky, živiny, vitamíny či aminokyseliny a to vo vysokej koncentrácii práve pre procesy súvisiace s chudnutím. Zväčša majú komplexné účinky a ich výhodou je možnosť presného dávkovania s užívaním aj niekoľko mesiacov.

Najčastejšie otázky o tom, ako schudnúť zdravo a doma

Mnoho ľudí sa zaujíma o to, ako schudnúť zdravo a dosiahnuť výsledky bez toho, aby trpelo trávenie, metabolizmus alebo fyzická kondícia. S tým súvisí aj veľa dotazov, ktoré sa týkajú chudnutia doma, rôznych metód aj niektorých externých vplyvov.

Toto sú témy, ktoré sa riešia na internete najviac:

Ktoré chyby pri chudnutí doma sú najčastejšie?

Chudnúť doma je prirodzené a väčšina ľudí sa rozhodne práve pre chudnutie v domácom prostredí. Pozor si však treba dať na nedostatočné plánovanie a sledovanie stravy, nedostatok fyzickej aktivity a pohybu, málo kvalitného spánku a hydratácie a nedostatok trpezlivosti. Riziková je aj strata motivácie, ak sa nedostavia okamžité výsledky.

Má hormonálna antikoncepcia vplyv na chudnutie u žien?

Antikoncepčné tabletky obsahujúce estrogén a progestín môžu spôsobiť zadržiavanie tekutín a zvýšenie hmotnosti. Estrogén môže tiež ovplyvniť metabolizmus tukov a energetickú rovnováhu, čo môže mať za následok priberanie alebo minimalizáciu vplyvov na chudnutie. Ak aj napriek snahe dlhšie nechudnete, poraďte sa s gynekológom.

Prečo extrémne diéty alebo hladovka nefungujú?

Extrémne diéty a hladovka sú možno účinné krátkodobo, no z dlhodobého hľadiska môžu spôsobiť zníženie metabolického tempa a zníženú schopnosť spaľovania kalórií. Nedostatok dôležitých živín môže mať negatívny vplyv na vašu energetickú úroveň, náladu, svalovú hmotu a celkovú vitalitu, čo sa prejaví aj na rýchlom ukončení týchto metód.

Ktoré faktory môžu ovplyvniť proces chudnutia?

Chudnutie je dlhodobá záležitosť a vplývajú naň viaceré okolnosti. Medzi hlavné faktory patria genetika, metabolizmus, životný štýl, stravovacie návyky, fyzická aktivita, hormonálna rovnováha a psychický stav. Dôležitými sú aj vek, vplyv stresu, množstvo a kvalita spánku a pitný režim. Ak chcete chudnúť, musíte vplývať na všetky a komplexne.

Aké prírodné prostriedky ešte podporujú chudnutie?

Existuje niekoľko prírodných prostriedkov, ktoré môžu podporiť chudnutie. Medzi ne patria aj koreniny aj bylinky, napríklad Zelený čaj, chilli korenie, oregano, bazalka alebo kurkuma. Obsahujú prírodné látky, ktoré majú stimulujúci účinok na metabolizmus, zlepšujú trávenie, potláčajú chuť do jedla a môžu podporiť termogenézu z potravín.

Ako fungujú prírodné doplnky a aké majú účinky v praxi

Veľa ľudí sa usiluje o chudnutie, no zamerajú sa iba na nejakú oblasť a potom sa stretnú s neúspechom. Súčasťou komplexného vplyvu by mala byť aj príroda, ktorá ponúka pre organizmus účinné látky v podobe rastlín, aminokyselín alebo vitamínov.

Využiť sa dajú cez prírodné doplnky a ich účinky:

 • doplnky majú zloženie z rastlinných extraktov a ďalších látok, ktoré podporujú zdravšiu životosprávu a zmierňujú pocity nadmerného hladu
 • kombinácia prírodných zložiek pôsobí komplexne a podporuje všetky metabolické a tráviace procesy, čo prispieva aj k efektívnemu chudnutiu
 • významné oblasti pôsobenia zahŕňajú podporu tukového spaľovania a termogenézy, čo vedie k transformácii prijatých kalórií na okamžitú energiu
 • niektoré zložky doplnkov tiež znižujú ukladanie tukov, majú antioxidačné účinky a podporujú fyzickú výkonnosť ako aj psychickú pohodu

Prírodné doplnky sa vyznačujú zložením, ktoré pozostáva z látok bezpečných a prirodzených pre organizmus. Na rozdiel od synteticky vytvorených produktov na chudnutie, sú prírodné doplnky k telu šetrné a nevyvolávajú žiadne negatívne účinky. Majú najčastejšie podobu tabliet alebo kapsúl na perorálne užívanie aj viac mesiacov po sebe.

eSlim® špeciálne na chudnutie a pre lepší metabolizmus

K najkvalitnejším prírodným prostriedkom na chudnutie, ktorý získal schválenie od Úradu verejného zdravotníctva SR, patrí aj prírodný doplnok značky eSlim®.

Ten je určený pre všetkých bez ohľadu na vek a pohlavie, ktorí sa rozhodli dostať do formy a zefektívniť chudnutie, metabolizmus a spaľovania tukových zásob. Jedinečné zloženie zahŕňa výber extraktov bylín, aminokyselín a vitamínov bez chemických prísad.

Tu je jeho zloženie aj s popisom oblastí pôsobenia:

 • prírodné spaľovače tukov Divý pomaranč a Zelený čaj
 • aminokyselina L-Karnitín na premenu energie a metabolizmus
 • Guarana pre povzbudenie fyzickej aj psychickej výkonnosti
 • vitamín C na imunitu, vitalitu a proti vplyvu oxidačného stresu
 • Kofeín a Chilli extrakt pre efektívnejší proces termogenézy

Prírodný produkt značky eSlim® je vytvorený s cieľom účinne zredukovať telesnú hmotnosť a podporiť všetky procesy v tele ktoré k tomu vedú. Aby ste tieto účinky dosiahli, je nevyhnutné pravidelné a dlhodobé užívanie. Dobrou správou je, že doplnok je dostupný bez vyšetrenia či predpisu u lekára a nemá žiadne vážnejšie nežiaduce efekty.

S vyváženou stravou, spánkom, pohybom a zdravým pitným režimom bude pre vás eSlim® súčasťou komplexnej, prírodnej a trvalej zmeny hmotnosti smerom nadol. Ak by ste chceli vedieť viac alebo si ho kúpiť, pozrite si oficiálnu webstránku značky.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Zhodnotenie skúseností a ako schudnúť dlhodobo a zdravo

Chudnutie je cieľom mnohých ľudí, avšak keď prichádza téma zdravého chudnutia bez hladovania, straty svalstva a s dlhodobými výsledkami, je to nepríjemná výzva.

Chudnutie totiž nie je len o strate kilogramov, ale aj o dosiahnutí a udržaní zdravého životného štýlu. V prvom rade je to proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť, disciplínu a motiváciu. Dôležitá je zmena životných návykov a presadenie nových rutín, ktoré vás majú sprevádzať každý deň, bez ohľadu na okolité faktory alebo náladu.

Zásadným prostriedkom je vyvážená strava bohatá na živiny, pravidelná konzumácia dostatočného množstvo ovocia, zeleniny, bielkovín a zdravých tukov. Podstatný je aj príjem vody ako základ pitného režimu, čo pomáha na metabolizmus aj trávene.

Okrem stravy je potrebné venovať pozornosť aj fyzickej aktivite. Tá má pozitívny vplyv na spaľovanie kalórií, posilňovanie svalov a zlepšenie celkového zdravia. Kombinovať treba aeróbne cvičenia s prirodzenou chôdzou a intenzívnym tréningom, pre podporu svalov sú dôležité aj silové cvičenia s činkami alebo hmotnosťou vlastného tela.

Pri chudnutí vám môže pomôcť aj prírodný doplnok značky eSlim®. Tento unikátny produkt s prírodným zložením môže výrazne podporiť celý proces chudnutia a to dlhodobo, nakoľko ide o doplnok vhodný pre pravidelné užívanie aj viac mesiacov po sebe.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite