• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Bylinky, s ktorými určite schudnete

Bylinky sú neoceniteľným darom z prírody. Dokážu liečiť rôzne ochorenia, bojujú takmer so všetkými ťažkosťami, ktoré vás len napadnú, blahodárne pôsobia na náš organizmus a mimo iného, sú aj účinnými pomocníkmi pri chudnutí. Väčšina byliniek dokáže zlepšiť trávenie a urýchliť metabolizmus, no nájdu sa aj také, ktoré priamo pôsobia na tukové vankúšiky či ktoré dokonca potlačujú hlad. Toto sú ony.

Žihľava na lepšie trávenie

Najsilnejšou bylinkou je práve žihľava, ktorá výrazne podporuje látkovú premenu a peristaltiku čriev, vďaka čomu urýchľuje trávenie a tým aj odvádzanie škodlivých látok. Okrem toho sa používa i pri anémii a bolestiach rôzneho druhu. Stimuluje činnosť pankreasu, znižuje hladinu cukru v krvi a znižuje vstrebávanie cukru v črevách. Ak sa rozhodnete piť žihľavový čaj, robte tak maximálne 3 týždne, s následnou mesačnou prestávkou. Vyskúšať môžete okrem čaju aj pesto zo žihľavy, ktoré môžete pridať do každého pokrmu.

Harmanček proti hladu

Vynikajúcou bylinkou je harmanček, ktorý je známy tým, že dokáže utlmiť hlad. Používa sa aj pri chrípke, pretože pôsobí protizápalovo a dezinfekčne. V rámci trávenia pomáha pri tráviacich ťažkostiach, uvoľňuje kŕče a veľmi dobre bráni nadúvaniu. Harmanček môžete piť ako čaj alebo si z neho pripraviť olej a sirup.

Bazalka na odpadové látky

Bazalka je skvelá bylinka, ktorá má vysoký podiel minerálnych látok, silíc, trieslovín aj vitamínu C. Zlepšuje trávenie, pôsobí močopudne a účinne odstraňuje odpadové látky z tela. Bazalka znižuje pocit plynatosti a podporuje tvorbu žalúdočných enzýmov. Zlepšuje metabolizmus a pomáha pri odbúravaní tukových zásob. Nezabudnite si ju teda pridávať do jedla, buď vo forme pesta alebo čerstvé lístky.

Alchemilka na odvodňovanie

Po tejto byline siahnite v prípade ak ste nadmerne zavodnení, pretože alchemilka je na to najlepšou voľbou. Celkovo pôsobí na trávenie a má upokojujúce účinky. Podobne ako tomu je pri žihľave, ani alchemilku sa neodporúča piť dlhodobo. Stačí ak si dáte 2 šálky po dobu desiatich dní a následne si dáte mesiac prestávku.

Púpava na detox

Koreň púpavy obsahuje inulín, ktorý podporuje funkciu pečene a pankreasu a tým znižuje hladinu cukru v krvi. Je skvelým pomocníkom pri detoxikácii aj chudnutí, pretože je močopudná a pomáha odstraňovať z tela nadbytok vody. Púpava pozitívne pôsobí na tvorbu žlče a celkovo zlepšuje metabolizmus organizmu. Z púpavy si môžete pripraviť čaj alebo si kúsky listov pridať do šalátu.

Rozchodnica na nadváhu

Patrí k významným urýchľovačom metabolizmu, vďaka rosavínu. Rosavín je látka, ktorá dokáže pri cvičení uvoľniť mastné kyseliny z tukových zásob do krvi. To znamená, že tuk sa uvoľní zo zásob a využije sa na energiu, ktorú pri cvičení budete potrebovať. Pozor, rozchodnica ružová je chránená rastlina, takže si zaobstarajte už hotové produkty z nej a nehľadajte ju v prírode.

Palina proti sladkému

Iróniou je, že svojou horkou chuťou dokáže blokovať chuť na sladké. Palina obsahuje vysoké množstvo minerálov, vitamínu A a C a dokonca aj jódu. Jej účinok spočíva v tom, že upokojuje žalúdok, zlepšuje funkciu pečene a žlčníka, podporuje tvorbu žlče, odstraňuje nadúvanie a plynatosť a čistí črevá od parazitov. Existuje niekoľko druhov paliny, najchutnejšia z nich je palina dračia, ktorá má výraznú štipľavú chuť a preto sa používa v kuchyni na dochucovanie jedál či dokonca na prípravu bylinkového masla. Z paliny si môžete pripraviť aj čaj, i keď jeho horká chuť vás od pitia môže odradiť. Zmierniť sa dá medom.

Prírodný zoštíhľujúci čas

Budeme potrebovať:

  • 4 diely listov maliny
  • 4 diely listov brezy
  • 3 diely kvetu slivky
  • 2 diely zlatobyľu
  • 1 diel šípok
  • 1 diel nechtíka lekárskeho

Postup:

Do šálky nasypeme lyžicu tejto zmesi a necháme lúhovať 10 až 15 minút. Čaj by sa mal piť nesladený, no je možné si jeho chuť vylepšiť lístkami mäty. Med nepridávajte. Tento vynikajúci čaj pite až 5-krát do dňa, samozrejme v kombinácii s pohybom a kvalitnou stravou.

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite