• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Čo je spaľovanie tukov, ako na rýchle spaľovanie na bruchu a aké sú TOP cviky?

Cvičenie na brucho

Nielen zimné mesiace nepomáhajú k tomu, aby ste boli v správnej forme. Priberanie je vec, ktorá trápi podľa štatistík už väčšinu populácie a to počas celého roka. Najdôležitejším faktorom, ktorý za to môže, je príliš pomalé spaľovanie tukov v tele.

Zdieľajte:

Najlepším spôsobom, ako ho zrýchliť a podporiť, je zásadne vyrovnať príjem a výdaj energie. Organizmus má schopnosť hospodáriť s prijatou energiou, čiže ju ukladať alebo spaľovať. Ukladanie je samozrejme prirodzené a to dokonca aj pri udržiavanej a štíhlej línií. Dôležité je spaľovať tuky efektívne a maximalizovať ich účinky v organizme.

Čo sú tuky a aký majú význam pre organizmus

Tuky pre ľudský organizmus nenahraditeľnou a veľmi dôležitou súčasťou. Často sa hovorí, že konzumácia tukov zvyšuje riziko priberania, cholesterolu v krvi a spôsobuje veľa zdravotných komplikácií. V súčasnej dobe už ale vieme, že nejde o všetky tuky.

Podľa typu chemických väzieb sa tuky delia primárne na nasýtené a nenasýtené. Pre ľudský organizmus predstavujú najväčšiu a najdlhodobejšiu energetickú zásobu.

Nezdravé tuky, ako sú trans alebo nasýtené tuky, sú príčinou tých zdravotných komplikácií, za ktoré sú všetky tuky obviňované. Ide najmä o priberanie, upchatie tepien a zhoršenie stavu tráviacej sústavy. Zdravé tuky sú tie nenasýtené, ako sú napríklad známe omega-3. Tie naopak majú schopnosť kontrolovať hmotnosť a dajú telu energiu.

Tuky sú zároveň základnou zložkou štruktúry buniek, chránia telo pred stratou tepla a vnútorne orgány pred mechanickým poškodením. Sú najdôležitejšou energetickou zásobou organizmu a podieľajú sa na tvorbe niektorých hormónov a enzýmov.

Predstavujú dvojnásobnú silu energie oproti tomu, čo majú bielkoviny a sacharidy. Takýto druh energie sa v tele extrémne rýchlo uvoľňuje, ale aj ukladá. Aby ste dokázali tuky rýchlo spaľovať, musíte do vášho jedálnička zahrnúť najmä tie zdravé. Týmto spôsobom dodáte telu potrebné živiny, zvýšite energiu a podporíte tiež zdravé chudnutie.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Spaľovanie a ukladanie tukov. Ako tento proces prebieha?

Spaľovanie tukov znamená v praxi stratu prebytočných kíl. Z biologického hľadiska ide o stratu tukového tkaniva, ktorý je uložený pod kožou a medzi orgánmi.

Tento proces môže nastať, ak je organizmus podvyživený, v prípade vážnejšej choroby alebo v prípade cielenej a vedomej zmeny v životnom štýle a stravovacích návykoch. Mali by ste totiž vedieť, že telo bežne najskôr spáli cukry a až potom ide na tuky.

Čo sa týka ukladania tukov, to prebieha nasledovne:

 • prebytočný tuk sa často ukladá v hornej časti tela, ako sú ruky, tvár, ramená a krk a vzniká hlavne nedostatkom pohybu práve v týchto častiach
 • ďalším veľmi častým miestom ukladania tuku je oblasť brucha, k tomu prispieva aj nadmerný príjem sacharidov a absencia pravidelnej aktivity
 • tuk ukladajúci sa v oblasti zadku a bokov je častejší u žien, než u mužov, spôsobujú ho najmä málo pohybu, sedavá práca a nezdravé stravovanie
 • výrazne nahromadenie tuku v oblasti nôh a stehien postihuje najmä tehotné ženy, no môže sa objaviť aj u ľudí, ktorí často sedia alebo sa málo hýbu

Ukladanie tukov spočíva predovšetkým v energetickom príjme kalórií. Ak ich prijmete viac, než vydáte, telo si ich uloží do tukových zásob. Spomenuté miesta ukladania prebytočného tuku sú všeobecné, u každého je to preto individuálne. Na druhú stranu, pri spaľovaní tukov platí fakt, že musí byť komplexné, nemôže byť cielené podľa miesta.

Ktoré faktory spomaľujú a zhoršujú spaľovanie

Negatívnych faktorov ovplyvňujúcich spaľovanie tukov je veľa. K tým najčastejším patrí zlá životospráva a životný štýl, avšak vplývajú naň aj tie, ktoré sa na prvý pohľad zdajú nevinne. Všetko je to o činnosti metabolizmu, na čo vplývajú živiny aj pohyb.

Medzi faktory spomaľujúce spaľovanie tukov patria:

Príjem nekvalitných potravín: Konzumácia nekvalitných potravín, ako sú jedlá z rýchleho občerstvenia, polotovary alebo sladkosti, prispieva k podvýžive dôležitých látok a k zvyšovaniu hmotnosti. V tele sa tak začnú ukladať nadbytočné kalórie zo zlých tukov a súčasne telo nemá dostatok vitamínov, minerálov a zdravých tukov.

Málo vápnika a veľa kofeínu: Vápnik má v organizme dôležité funkcie, pretože okrem normálneho spaľovania tukov podporuje aj iné biologické činnosti. Má schopnosť znásobiť efektivitu spaľovania, pričom spúšťa využitie tukov bunkami. Ak k tomu prijímate príliš veľa kofeínu, ten vápnik odbúrava a tak prispieva aj k ukladaniu tukov.

Zanedbanie pitného režimu: Voda tvorí veľké percento nášho tela a jej pravidelný príjem je pre telo veľmi dôležitý. Mali by ste mu venovať špecifickú pozornosť, pretože vyplavuje tuky z tela a keď ste smädný alebo dehydratovaný, vyvoláva to nadmerný hlad. Nedostatok vody tiež zhoršuje činnosť tráviacej sústavy a spomaľuje metabolizmus.

Nadmerný stres: Stresové situácie majú z dlhodobého hľadiska negatívny vplyv na viacero činností v organizme. Pri nadmernom strese je bežné, že ovplyvňuje trávenie aj metabolizmus a narušuje prirodzenú hormonálnu reguláciu. Tá spočíva aj v nerovnováhe hormónov zodpovedných za hlad a nasýtenie, takže výsledkom je prejedanie sa.

Nepravidelná strava: Nielen jedálniček, ale aj spôsob stravovania má vplyv na spaľovanie energie prijatej z potravy a na ukladanie tukov. Pravidelné stravovanie je pre normálne fungovanie metabolizmu nevyhnutné a prispieva tiež k prirodzenému biorytmu. Jedzte preto častejšie a v menších porciách, podporíte tak aj spracovanie potravy.

Nedostatok pohybu: Sedavá práca, nedostatok času, málo možností v meste, dôvod pre nedostatok prirodzeného pohybu sa nájde asi vždy. Málo fyzickej aktivity však znamená aj spomalenie metabolizmu a nedostatočné spálenie prijatej energie. Výsledok? Ukladanie všetkých zásob v podobe tukových tkanív a ich pomalé spaľovanie.

Ako na efektívne a rýchle spaľovanie? Cviky, čaje, potraviny aj šport

Spaľovanie tukov je proces, ktorý je závislý od komplexu viacerých faktorov. Či už ide o aktivitu organizmu, pomer prijatej a vydanej energie, zloženie prijatých živín alebo aj účinky niektorých špecifických látok, nejde o izolovane faktory.

Najúčinnejšie spôsoby a rady pre spaľovanie tukov sú:

Zdravý a vyvážený jedálniček: Zdravý jedálniček je pre spaľovanie tukov základ. Mal by obsahovať vyváženú zmes sacharidov, zdravých tukov, bielkovín a vlákniny. Doprajte si viac kvalitných proteínov a naopak znížte príjem rýchlych sacharidov. Zamerajte sa na ovocie, zeleninu, strukoviny, chudé mäso, ryby, orechy a zdravé semiačka.

Pravidelné stravovanie: Tak ako výber jedál, dôležité je aj načasovanie stravovania. Aby metabolizmus fungoval tak, ako má, potrebná je pravidelnosť. Preto sa pokúste jesť každý deň v rovnakom čase a aspoň 3 krát do dňa, ideálne viac a v menšom objeme. Tiež dávajte pozor na skôr pomalé jedenie, pretože rýchle nasýtenie žalúdku viac škodí.

Príjem vitamínov a minerálov: Vitamíny sú dôležité pre správne funkcie biologických činností v tele. Nachádzajú v potravinách, najmä ako sú zelenina, ovocie a orechy. Pre chudnutie sú prospešné najmä vitamíny C, D a E, ktoré podporujú látkovú výmenu, no dôležité sú aj ostatné. Z minerálov zas vápnik, horčík a tiež zinok.

Obmedzenie stresu: Stres je najväčším spúšťačom priberania, spomalenia metabolizmu a tiež zvýšeného príjmu energie a jej ukladania v podobe tukov. Vyvoláva emočné prejedanie sa, zlé stravovacie návyky, zabúdanie na stravu a to spúšťa problémy so spaľovaním. Ak sa tomuto chcete vyhnúť, stres minimalizujte a viac cez deň relaxujte.

Fyzická aktivita: Pravidelné navštevovanie posilňovne nie je úplne pre každého, no nie je to nevyhnutné, pretože spaľovať tuky sa dá aj inak. Najlepší je pravidelný prirodzený pohyb spojený s intenzívnym a silovým kardio tréningom, ktorý pomáha na spaľovanie najviac. Skúsiť môžete aj plávanie či šprinty a to aspoň 3 krát týždenne.

Zdravý pitný režim: Aby spaľovanie tukov a najmä metabolizmus v tele prebiehali správne, musíte sa naučiť zdravo piť. Voda má schopnosť zvýšiť energetický výdaj až o 30% a pomáha aj na trávenie. Nečakajte kým budete smädný, pite čistú vodu pravidelne, ideálne 1 až 2 dcl každú hodinu. K tomu pridajte bylinné čaje, najmä zelený.

Kvalitný spánok: Pri spaľovaní tukov ide nielen o to, čo jete a ako prebytočnú energiu spálite. Zabúdať netreba ani na spánok, ktorý je v tomto smere dôležitý. Ak je spánok nekvalitný či nepravidelný, z dlhodobého hľadiska to vplýva na metabolizmus a jeho spomalenie. Pomáha aj na zníženie únavy pre cvičenie a zníženie stresu.

Doplnky výživy: Jednou z najlepších podporných metód, ako schudnúť rýchlejšie a efektívne spáliť nadbytočný tuk, je aj podpora vo forme doplnkov výživy. Založené sú na kombinácii prírodných spaľovačov v podobe extraktov a výťažkov rastlín v kombinácii s ďalšími prirodzenými látkami, ktoré podporujú metabolizmus aj chudnutie.

Najčastejšie otázky o spaľovaní tukov a ich vplyvu na chudnutie

Spáliť tuk vám pomôže predovšetkým rovnováha medzi tým, koľko energie prijmete a tým, koľko vydáte. Ak sa budete držať určitých pravidiel, váš metabolizmus na to bude reagovať. Súčasne je dobré poznať odpovede na tie najdôležitejšie otázky.

Tu sú dotazy, ktoré sa riešia o spaľovaní tukov najviac:

Ako efektívne a zdravo spaľovať tuk v praxi?

Pokiaľ chcete efektívne spaľovať tuk, musíte mať pod kontrolou svoj kalorický príjem. Nedá sa to rátať presne na kalóriu, preto to ani nerobte . Ide hlavne o to, aby ste vedeli koľko kalórií ste prijali a zároveň ich vedeli aj vydať. Najlepšie je postupne začať s kalorickým deficitom, čiže jesť menej, ako spotrebujete a následne to dlhodobo vyrovnať.

Aký má súvis genetika so spaľovaním tukov?

Genetika neovplyvňuje to, aké množstvo tuku máte, aj keď by bolo jednoduché ju za to obviniť. Nikto sa nenarodí vyslovene s nadváhou a pokiaľ nemáte problémy so štítnou žľazou alebo inú tráviacu poruchu, genetika je v tom nevinne. Môže však ovplyvňovať to, kam sa tuk ukladá, no jeho spaľovanie, čiže spotrebovanie, je už iba a len na vás.

Kam zmizne spálený tuk, keď ho telo využije?

Pri procese spaľovania tuku sa posledné kroky jeho využitia dejú v mitochondriách, pričom tuk sa rozpadá a mení sa na vodu a oxid uhličitý. Veľké množstvo spáleného tuku sa teda stráca vo vzduchu. Jeho zvyšok sa vylučuje vo forme močenia, potenia alebo sĺz. Na to, aby sa z tela tuk dostal a neukladal, je dôležitý dostatočný výdaj energie.

Ktoré faktory negatívne ovplyvňujú spaľovanie?

K najväčším faktorom, ktoré negatívne ovplyvňujú činnosti metabolizmu, čiže aj spaľovanie, patria predovšetkým zlé stravovacie návyky, nedostatok fyzického pohybu, nekvalitný spánok, nadmerný stres a nepravidelný pitný režim. Zle naňho vplýva aj častá konzumácia alkoholu a fajčenie cigariet, čiže vplyvy životosprávy a životného štýlu.

Sú syntetické spaľovače tukov lepšie ako prírodné?

Zo skúseností ľudí jasne vyplýva, že spaľovače tukov, ktoré sú synteticky vyrobené, nie sú účinné dlhodobo tak, ako 100% prírodné produkty. Častou nevýhodou spaľovačov bývajú vedľajšie negatívne účinky, čo pri prírodných prípravkoch nehrozí. Navyše, po skončení ich dávkovania často nastáva tzv. jojo efekt, čiže návrat pôvodného stavu.

Ako fungujú prírodné doplnky a aké majú účinky v praxi

Väčšina ľudí si často povie, že by bolo vhodné zhodiť zopár kíl, avšak len málokto z nich si uvedomí, koľko námahy to stojí. Veľmi dobrým pomocníkom pri chudnutí a obzvlášť pri spaľovaní tukov vedia byť doplnky založení na extraktoch bylín.

Ich účinky sú komplexné a vďaka zloženiu prirodzené:

 • mix prírodných látok prispieva k stimulácii celého metabolizmu, čím pozitívne ovplyvňuje a urýchľuje spaľovanie už uložených tukov
 • bylinné extrakty majú tiež schopnosť znížiť nadmernú chuť do jedla, pričom súčasne zabraňujú zbytočnému prejedaniu a znižujú chuť na sladké
 • vďaka vysokému množstvu prospešných antioxidantov podporujú sústredenie, zlepšujú spánok, odbúravajú stres a dodávajú telu energiu
 • pôsobenie na trávenie je prirodzené aj vďaka obsahu dodatočných minerálov či vitamínov, niektoré zložky podporujú aj celkové zdravie tela

Na trhu existuje veľa produktov, avšak bez vášho samotného úsilia vám nemusia priniesť vždy požadovaný účinok. Prírodne produkty je dôležité užívať pravidelne a dlhodobo a brať ich ako súčasť celkovej zmeny životosprávy. Skúsenosti ukazujú, že ak sa k ich užívaniu pridajú pozitívne zmeny v pohybe a jedálničku, výsledky sa dostavia.

eSlim® špeciálne na chudnutie a na lepšie spaľovanie tukov

Ak chcete spaľovať tuky ešte efektívnejšie, pomôcť vám v tom môže prírodný produkt značky eSlim®, ktorý je dostupný bez receptu či vyšetrenia u lekára.

Má jedinečné zloženie, ktoré je o kombinácii bylinných extraktov, vitamínov a prírodných spaľovačov tukov.  Nachádzajú sa tu pre telo bezpečné zložky ako sú Guarana, Zelený čaj, Divý pomaranč, Chilli, Kofeín, acetyl l-karnitín alebo vitamín C.

Na organizmus a redukciu hmotnosti účinkuje takto:

 • výrazne vplýva na spaľovanie nezdravých tukov v organizme
 • zdravo podporuje celkové metabolické činnosti a metabolizmus
 • jedinečné zloženie intenzívne pomáha na redukciu hmotnosti
 • látky obsahujúce eSlim® pomáhajú spaľovať nezdravé tuky
 • počas fyzických aktivít alebo cvičení vám dodá energiu

Prírodný doplnok značky eSlim® taktiež pomáha na zdravie pokožky, vlasov a nechtov. Okrem toho pomáha na zlepšenie spánku, zvládanie stresu a tak aj na celkovú duševnú pohodu. Keďže je reč o 100% prírodných látkach, nemusíte mať strach zo žiadnych vedľajších negatívnych účinkov, nemá ani žiadne vážne kontraindikácie.

Značka eSlim® je na trhu od roku 2018 a za celú túto dobu podporuje pohodlný spôsob nákupu  na oficiálnom webe. Na výber je niekoľko balení a keďže prípravok je možné užívať aj dlhodobo, voľbou väčšieho balenia dosiahnete najlepšie výsledky.

Skúsenosti, ako podporiť spaľovanie tukov doma

Možností, ako podporiť spaľovanie tukov, je veľa, no len niektoré z nich sú účinné. Základom je podporovať ich spaľovanie dlhodobo, pravidelne a komplexne.

Výhodou je, že spaľovanie tukov je prirodzenou súčasťou každého organizmu. Ide ale o individuálny proces u niekoho je pomalší, u niekoho naopak rýchlejší. Individuálne je aj to, kde sa práve u vás budú tuky ukladať. Keďže práve proti ich ukladaniu by ste mali pôsobiť v prvom rade, zamerajte sa na jedálniček a pravidelné stravovanie.

Pokiaľ sa dostanete do fázy, že dokážete svoju stravu kontrolovať, je najlepšou voľbou pridať pravidelný pohyb. Prijaté kalórie aj zo zdravej potravy je totiž najlepšie spáliť. Ak máte sedavú prácu, bez športovej aktivity či fyzickej záťaže to nepôjde.

Tu je dôležité nielen začať, ale vytrvať a dávať si pozor na pravidelnosť. Ak nemôžete športovať a cvičiť vonku, skúste plávanie, crossfit alebo HIIT tréning doma či vo fitku. K tomu pridajte čo najviac prirodzenej chôdze, pokojne aj po schodoch. Na doplnenie fyzickej aktivity je dobré podporiť metabolizmus aj ďalšou cestou.

Tou sú podporné prípravky vo forme doplnkov, napríklad ako je značka eSlim®. Tá obsahuje prírodné spaľovače tukov a pôsobí aj proti prejedaniu sa alebo únave. Skúsenosť mužov aj žien ukazuje, že dlhodobý efekt na hmotnosť je naozaj viditeľný!

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta


Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite