• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Domáce prípravky proti celulitíde

Celulitída dnes trápi takmer každú ženu, i keď si ju častejšie spájame iba s obezitou. Ide o porušenú kožu, ktorá nemá nič spoločné s tým, koľko vážite. Rovnako ako pri striách, je celulitída iba kozmetický nedostatok, ktorému sa dá predísť.

Ako sa zbaviť celulitídy?

Celulitída vzniká pri nadmernom hromadení toxínov v podkožnom tukovom tkanive. Čím viac ich je, tým viac zväčšujú objem tkaniva, až dôjde k jeho porušeniu, čo sa prejaví ako hrbolčeky či jamky na pokožke. Základným krokom, ako sa zbaviť celulitídy, je teda odstránenie týchto toxínov. Pomôcť vám s tým môže masáž alebo masážna sprcha, smoothie, sauna, pohyb alebo zábaly. Zistite, ako si pripraviť tie najlepšie domáce prípravky proti celulitíde, vďaka ktorým sa vám podarí zredukovať jej príznaky už do dvoch týždňov!

Najčastejšie dôvody vzniku celulitídy sú:

 • Dehydratácia
 • Nezdravé stravovanie
 • Pomalý metabolizmus
 • Nedostatočná fyzická aktivita
 • Hormonálne zmeny
 • Vysoké percento telesného tuku
 • Genetická predispozícia
 • Poruchy cirkulácie krvi

Kokosový zábal

Možno ste už počuli o jeho vynikajúcich vlastnostiach, hlavne o jeho účinku na tukové bunky. Zábal s kokosovým olejom je prirodzená metóda, ako eliminovať celulitídu. Väčšinou sa používa v kombinácii s esenciálnymi olejmi, ako napríklad s levanduľovým, citrusovým alebo rozmarínovým.

Postup:

Zmiešame esenciálny olej s hnedým cukrom a dvoma dielmi kokosového oleja v miske. V tenkej vrstve nanesieme na pokožku, jemne vmasírujeme a prekryjeme potravinárskou fóliou. Necháme pôsobiť hodinu. Následne fóliu odlepíme a danú oblasť umyjeme, poprípade si môžete dopriať príjemnú horúcu sprchu. Tento zábal sa odporúča robiť raz za týždeň.

Kávový zábal

Jeden z najobľúbenejších a najpríjemnejších zábalov je kávový. Káva dokáže rozpustiť tukové tkanivo a zvýšiť prúdenie krvi, čím sa urýchli proces exfoliácie a odplavovania nečistôt. Okrem toho, vďaka káve sa dokážu niektoré antioxidanty dostať rýchlejšie do tela a zbaviť ho tak toxínov. V prípade, ak máte problém s krvným tlakom, poraďte sa so svojím lekárom, pretože káva tlak zvyšuje a aj v prípade takéhoto zábalu môžete pociťovať búšenie srdca.

Na kávový zábal budeme potrebovať:

 • horúcu vodu
 • potravinársku fóliu
 • 4 poháre kávových zrniečok
 • lepiacu pásku
 • plastovú misku
 • sitko

Postup:

Kávové zrná dáme do misky, zalejeme vriacou vodou a necháme 20 minút pôsobiť, dokým zrnká nezmäknú. Následne zrná precedíme, aplikujeme na oblasti s celulitídou a prekryjeme fóliou, pričom ju stabilizujeme pomocou lepiacej pásky. Zábal necháme pôsobiť 30 minút.

Zábal s jablčným octom

Jablčný ocot je výnimočný hlavne preto, že obsahuje veľké množstvo minerálov a antioxidantov, ktoré sú pri odstraňovaní toxínov veľmi dôležité. Navyše, účinne dokáže znížiť riziko vzniku celulitídy, takže ho môžete používať, i keď celulitídu nemáte.

Budeme potrebovať:

 • 4 ČL vody
 • 2 ČL jablčného octu
 • 1 ČL medu

Postup:

Všetky ingrediencie zmiešame dokopy, aplikujeme na postihnutú časť tela a necháme pôsobiť 30 minút. Následne zmyjeme horúcou vodou.

Zábal s esenciálnymi olejmi

Esenciálne oleje majú, rovnako ako jablčný ocot, nespočetné výhody pre naše telo. Jednou z nich je aj to, že efektívne redukujú celulitídu. Najsilnejší je borievkový olej, ktorého účinok nastupuje najrýchlejšie. Pri príprave tohto zábalu sa fantázii medze nekladú, môžete voľne kombinovať obľúbené oleje, pričom základ by mal tvoriť olivový olej, ktorý pokožku následne dokonalo vyhladí a hydratuje. Ak máte problém s obličkami alebo ste tehotné, mali by ste použiť namiesto borievkového iný olej.

Potrebujeme:

 • 4 ČL olivového oleja
 • 20 – 30 kvapiek oleja, podľa voľby

Postup:

Oba oleje zmiešame dokopy a vmasírujeme do pokožky. Necháme pôsobiť 10 minút. Tento zábal môžeme aplikovať až dvakrát do dňa.

Škoricový zábal

Škorica pomáha prirodzene detoxikovať telo a má výrazné antibakteriálne a antifungicídne účinky, navyše posilňuje spojivové tkanivá. Zábal z nej vás nielen zahreje, ale aj príjemne naladí.

Budeme potrebovať:

 • telové mlieko
 • 1 ČL škorice

Telové mlieko vytlačíme do sklenenej nádobky, pridáme škoricu a premiešame. Vmasírujeme do pokožky, zabalíme do fólie a necháme pôsobiť 20 minút. Následne zmyjeme. Pozor, škorica patrí k silným alergénom, vyskúšajte si ju preto najprv na kúsku kože a až potom aplikujte na väčšiu plochu.

Prečo majú celulitídu iba ženy?

Je to z dvoch dôvodov. Jednak preto, že ženy majú odlišnú stavbu tela – kvôli tehotenstvu majú pozdĺžne spojivové tkanivo, ktoré sa môže ľahko natiahnuť. A druhým dôvodom sú estrogény, ktoré podporujú ukladanie tukového tkaniva.

Kde sa najčastejšie nachádza celulitída?

Na zadných a vnútorných stranách stehien, v oblasti brucha, na zadku a zadnej strane rúk.

Pomáha na celulitídu aj cvičenie?

Áno, pravidelným pohybom sa znižuje percento tuku, spevňuje sa svalová hmota, bunky sa prekrvujú a urýchľuje sa odvádzanie odpadových látok von z tela.

Ktoré potraviny podporujú vznik celulitídy?

Cukor, alkohol, nasýtené tuky – maslo a červené mäso, plnotučné mliečne výrobky, priemyselne spracované potraviny, slané pochutiny, ako sušienky, solené arašidy, čipsy, ďalej biele cestoviny, ryža, chlieb, sladidlá a mnohé ďalšie. Opačný efekt má biele mäso, špenát, zeler, ľadový šalát, fazuľa, ryby, orechy, ovocie, vajcia, ovsené vločky, celozrnné pečivo a cestoviny, prírodné mliečne výrobky, zelený čaj, biely čaj a avokádo.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite