• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Joga na chudnutie? Cviky sú účinné na chudnutie z brucha a ako dlho cvičiť

jóga a chudnutie

Keď v okolí zaznie slovo joga, každý si pod týmto predstaví niečo iné. Niektorí túto metódu považujú za životný štýl, pre iných má zas spojenie s hinduistickými bohmi alebo s inou formou náboženstva. Faktom ostáva, že obe formy sa vo svete vyskytujú.
Joga vznikla už pred viac ako 5000 rokmi v starovekej Indií. Slovo joga znamená v preklade zosúladiť sa alebo integrovať s celkovým okolím a objaviť najmä svoje „ja“. Pri takomto druhu cvičení pristupujú ľudia k svojmu telu s maximálnym rešpektom a s láskou, pričom jeho obrovskou výhodou je, že nestojí nič a nemá žiadne vekové obmedzenia.

Čo je joga, aká je jej filozofia a ako často sa jej venovať

V súčasnosti sa pod názvom joga rozumie istý súbor fyzických, psychických a spirituálnych disciplín. Toto spojenie a zároveň celkový princíp spočíva v prirodzenom pohybe, ktorý je zosúladený s dychom, pričom dýchanie je základným zdrojom života.

Joga je umenie vnútorného stotožnenia sa s pomocou pravidelného dýchania, telesných cvičení a meditácie. Ide o zjednotenie človeka s univerzálnym vedomím.

Ľudia v minulosti verili, že človek by mal žiť v harmónií so svojím prostredím a že telo, myseľ a duch človeka majú byť jedno. V západnom svete v 19. storočí rozšírili jogu staroveký indický učitelia. V minulosti ľudia pomocou nej nasledovali svoje vnútorne ciele a pripravovali sa a usilovne cvičili na svoje rôznorodé osobné kvality.

V minulosti Indovia túžili po spojení s Bohom, vesmírnom či s nejakým univerzom. Ich cieľom nebolo pochopenie tohto sveta, ale uvedomenie si väčších a širších súvislosti života. V Európe sa joga rozšírila, keď Anglicko a Francúzsko začali obývať Indiu.

Joga má schopnosť pri jej pravidelnom a dlhodobom cvičení zregenerovať organizmus. Niektoré druhy cvičenia zlepšujú ohybnosť a spevňujú celé telo, no základom je dosiahnuť životnú rovnováhu a to aj pomocou fyziologických cvičení, vrátane správneho dýchania. Samozrejmosťou sú pravidelnosť a praktikovanie aspoň 3 krát do týždňa.

Aké sú jej účinky a aké má prínosy pre chudnutie

Joga je jedinečné umenie, ktoré sa vďaka svojím stáročiami overenými tradíciami a podporným účinkom pre zdravie, stala známou v celom západnom svete.

Táto metóda je vynikajúcim spôsobom, ako sa cítiť lepšie po fyzickej aj psychickej stránke. Cvičenie jogy a správny spôsob dýchania majú totiž schopnosť zjednotiť telo a myseľ v jeden celok. Aké však má cvičenie jogy prínosy pre chudnutie z hmotnosti?

Odpoveďou na to sú nasledovné komplexné účinky:

 • cvičenie klasickej jogy má zdravotné prínosy, ktoré majú preventívne účinky a pozitívne vplývajú na imunitný systém a imunitu celkovo
 • terapeutická metóda jogy je zameraná na problematiku s pohlavnou sústavou, ako sú napríklad neplodnosť, prejavy menopauzy a osteoporózy
 • pri jogových polohách boli zistené pozitívne účinky na vylučovací, pohybový a endokrinný systém, pričom podporuje aj správnu funkciu čriev
 • má blahodarné účinky na upokojenie mysle, odbúravanie stresu, regeneráciu a duševnú pohodu organizmu a vplýva na správne držanie tela

Niektoré cviky podporujú správne trávenie, pričom pozitívne vplývajú na metabolizmus a účinkujú aj na proces chudnutia. Okrem toho spevňujú svaly, šľachy, kĺby a chránia vás pred chronickými bolesťami chrbta. Postupom času sa cvičením rozhýbete, vyčistíte si myseľ a vaše telo sa ocitne v úplnej rovnováhe, vrátane tej fyziologickej.

Najlepšie polohy jogy podporujúce chudnutie

Cieľom cvičenia je posilnenie rovnováhy, sily, ohybnosti ako aj výkonnosti svalov a tela. Pomáha na uvoľnenie nadmerného stresu a relaxáciu mysle. Pred každým začatím cvičenia je dôležité poriadne rozcvičiť všetky časti tela, aby ste si neublížili.

K najlepším polohám podporujúcim chudnutie patria:

Poloha kolísky: Prvou polohou jogy, ktorá pomáha najmä na chrbát, trup a brucho, je pozícia kolísky. Pokojne si ľahnite na bočnú stranu tela a ruky dajte k nemu dozadu. Pokrčte nohy v kolenách a pokúste sa rukami dotknúť zozadu členkov. Zabudnúť by ste nemali ani na napnuté brucho a dýchanie. Pokúste sa cvičenie opakovať každý deň.

Poloha loďky: Táto poloha je účinná na ruky, chrbát, brušné svalstvo a aj nohy. Vezmite si nejakú podložku a sadnite si na ňu zadkom, najmä jeho vrchnou časťou. Poriadne sa oprite o zem a začnite vystierať obe nohy a aj ruky smerom ku špičkám. Pri tomto cviku sa pokúste dodržať pomalé dýchanie a snažte sa ho opakovať pravidelne raz denne.

Poloha kobry: Pozícia kobry je zameraná hlavne na brušné svalstvo a aj chrbát. Pri tejto polohe si ľahnete bruchom a s tvárou smerom k zemi. Potom vystriete nohy a následne začnete pomaly dvíhať trup a hlavu s pomocou vystretých rúk. V takejto pozícii sa pokúste vydržať aspoň minútu a skúste opakovať tento cvik viac krát za deň.

Poloha stoličky: Poloha stoličky patrí k menej zaujímavým cvikom, no pomáha na svaly brucha a chrbta. Pri tomto cviku sa postavíte do vzpriamenej pozície a paže nech sú pozdĺž tela vystreté. S hlbokým nádychom začnite dvíhať ruky nahor a mierne pokrčte kolená ako pri sedení. Následne postupujte s hlbokým výdychom opačným smerom.

Poloha mačky: Toto cvičenie patrí k najjednoduchším cvičeniam, ktoré pomáhajú na chrbát a brušné svalstvo. Na úvod si kľaknite na všetky štyri končatiny, presnejšie na kolená a dlane. S hlbokým nádychom vystrčte chrbát smerom hore a hlavu tlačte smerom k zemi. S následným výdychom tlačte trup naopak smerom nadol a hlavu do hora.

Poloha mostíka: Je účinnou formou cviku na spevnenie a posilnenie svalstva brucha. Okrem toho spevňuje aj svaly chrbta, rúk a nôh. Pri tomto cviku si najprv ľahnite na chrbát a poriadne sa zaprite nohami a hornou časťou chrbta o zem. Následne začnite pomaly zdvíhať boky a brucho a pomaly dýchajte. Potom sa vráťte do pôvodnej pozície.

Podporte zdravé a dlhodobé chudnutie čo najkomplexnejšie

Pokiaľ by bolo chudnutie jednoduchým procesom, dokonalú postavu by mal každý z nás. Určite sa nájde aj mnoho ľudí, ktorým to ide „samo od seba“, no veľa z nich na to používa nezdravé spôsoby. Tie sú rizikové pre organizmus a jeho zdravie.

Takto podporíte svoje chudnutie zdravo aj dlhodobo:

Správne zloženie stravy: Zloženie stravy, ktorú denne prijímate, je dôležitou záležitosťou pri chudnutí. Každý človek by mal prijať dostatočné množstvo sacharidov, tukov a bielkovín, ktoré v tomto období telo potrebuje.  Vyhýbajte sa rýchlym cukrom, naopak, do jedálnička zaraďte vo vhodnom mixe ryby, ovocie, zeleninu, orechy a vlákninu.

Príjem kalórií: To, koľko kalórií denne prijmeme, má tiež vplyv na celkový priebeh redukcie hmotnosti. Výdaj kalórií sa musí rovnať jeho príjmu a jesť by ste mali pravidelne. Pri drastickom spôsobe chudnutia, ako je hladovka, schudnú ľudia síce veľa kíl, ale ich telo a svalstvo vyzerá ochabnuto. Pomôcť si môžete kalorickými tabuľkami.

Pitný režim: Pri dostatočnom a pravidelnom príjme potravy sa uľaví tráveniu, no napríklad aj pečeni. Tá však má na starosti aj škodlivé látky z obličiek, ktoré sa dostatočným príjmom tekutín z tela vyplavujú. Pitnému režimu by ste tak mali venovať špeciálnu pozornosť, pite veľa vody, čajov a ovocných a zeleninových štiav, pozor naopak na kávu.

Stanovte si reálne ciele: Mnoho ľudí si myslí, že stanoviť si ciele ohľadom chudnutia je jednoduché. Prvé dni je dodržanie svojich predstáv ohľadom chudnutia ľahké, no môžu nastať zlomové situácie. V takých chvíľach je nutné nájsť svoju vnútornú motiváciu. Stanovte si zoznam všetkých opatrení pre chudnutie a tiež konečný cieľ.

Pohyb a fyzické aktivity: Aj keď existujú spôsoby, ako schudnúť bez cvičenia, pravidelná športová aktivita a obmedzenie určitého množstva kalórií vám môže pomôcť schudnúť najviac.  Pohybom spálite prebytočné kalórie, ktoré sa nedajú znížiť často ani diétou. Kombinujte chôdzu, beh alebo plávanie a nejaký intenzívnejší šport.

Obmedzte zlozvyky: Zlozvyky, ako sú fajčenie a nadmerné pitie alkoholu, sa pri chudnutí nehodia hneď z mnohých dôvodov. Alkohol obsahuje vysoké množstvo kalórií a negatívne vplýva na činnosti žalúdka,  okrem toho dehydratuje organizmus. Fajčenie výrazne pôsobí na činnosti metabolizmu a spomaľuje ho, čiže spomalí aj chudnutie.

Kvalitný oddych a spánok: Pri chudnutí je veľmi dôležité dodať telu aj dostatočný oddych a relax. Zregenerovanie organizmu je pri tomto procese dôležité a jeho nedostatok môže vyvolať stres či dokonca emočné prejedanie sa. Pozor aj na kvalitu spánku a spánkovú hygienu,  pokúste sa zaspávať a vstávať v rovnakom čase každý deň.

Doplnky výživy: Tieto prípravky sú medzi ľuďmi v súčasnej dobe čoraz známejšie. Ide najmä o prírodné produkty, rôzne spaľovače tukov či proteíny, ktoré sú určené na redukciu telesnej hmotnosti. Pri správnom a kvalitnom výbere podporia urýchlenie metabolizmu a spaľovanie tukov, viaceré majú tiež schopnosť znížiť chuť do jedla.

Najčastejšie otázky o joge na chudnutie a jej cvičení

Joga je metóda, ktorú každá krajina či náboženstvo pozná iným spôsobom. Každý v tomto cvičení vidí niečo iné, no jej základná podstata tam stále ostáva. Je tiež čoraz viac rozoberanou témou na internete v diskusiách a to u mužov aj u žien.

Tú sú najčastejšie dotazy a otázky týkajúce sa jogy:

Môže sa cvičeniam jogy venovať každý?

Jedným obrovským benefitom, ktoré joga so sebou prináša, je možnosť ju praktikovať bez ohľadu na vek. Je to overená metóda učenia z tradície starej niekoľko tisíc rokov. Joga neberie ohľad na vek, postavu a telesnú kondíciu, pričom rešpektuje individualitu každého človeka. Dôležité je vybrať si taký štýl, ktorý bude vyhovovať vám.

Aké má účinky joga proti stresu?

Cvičenia jogy majú schopnosť uvoľniť nahromadené napätie a pomáhajú upokojiť myseľ. Pozitívne účinkujú na koncentráciu mysle a pozornosť, vďaka čomu človek na chvíľu zabudne na problémy a získa určitý spôsob nadhľadu. Ak budete cvičenia opakovať dlhodobo a pravidelne, zlepší sa váš zdravotný stav a nájdete vnútorný pokoj.

Ako často cvičiť pre dosiahnutie najlepších výsledkov?

Pokiaľ ste v joge začiatočník, na úvod postačí cvičenie dva až tri krát do týždňa. Ideálne je však cvičiť šesť dní v týždni, pretože telo sa dokáže zotaviť a zregenerovať aj v priebehu jedného dňa. Pri tejto metóde nie je dôležité ako dlho cvičíte, ale že cvičenia opakujete každý deň. Disciplína prináša vášmu telu najlepšie a hlavne dlhodobé výsledky.

Ako sa má pri joge správne dýchať?

Dýchanie má pri cvičeniach hlavnú úlohu a pokiaľ sa vykonáva správne, telu dodáva silu a vnútorný pokoj. V joge sa často používa bránicové dýchanie, čiže brušné, ktoré prináša veľa fyziologických a psychických benefitov. Stretnúť sa môžete aj s pojmom plný jogový dych, ktorý prenáša bránicový dych s dychom do hrude a kľúčnych kostí.

Ako dlho by mal v pozíciách človek vydržať?

Býva častým zvykom, že v pozíciách sa zostáva po dobu piatich nádychov, avšak nie je to žiadnym pravidlom. Všetko závisí od konkrétneho štýlu jogy a prípadne jogového lektora, ak ho máte. Jogové lekcie obsahujú množstvo pozícií, v ktorých je dobre zotrvať minimálne aspoň päť nádychov, no na úvod to môže byť aj menej, nič sa nestane.

Ako fungujú prírodné doplnky a aké majú účinky v praxi

Prírodne doplnky sú v praxi čoraz populárnejšie vďaka ich komplexným účinkom. Majú zloženie, ktoré je kombináciou extraktov, vitamínov a minerálov podporujúcich chudnutie a to cez pôsobenie na metabolizmus, trávenie a tlmenie chuti do jedla.

Medzi ich najdôležitejšie výhody a vlastnosti patria:

 • jedinečná kombinácia látok podporuje a urýchľuje funkciu metabolizmu, čo zapríčiňuje aj rýchlejšie spaľovanie tukov, čiže chudnutie
 • pomáhajú znižovať nadmernú chuť do jedla a niektoré z nich aj účinne zmierňujú častú chuť na sladké, mastné alebo slané nezdravé potraviny
 • kombinácia unikátnych zložiek podporuje spaľovanie tukov, pričom pri ich pravidelnom užívaní udržujú normálnu telesnú váhu človeka
 • bylinné produkty sú účinné pri odbúraní nahromadeného stresu, podporujú kvalitný spánok, regeneráciu organizmu a jeho celkovú vitalitu

Veľkým benefitom doplnkov je ušetrenie času vyšetrením u lekára alebo nutnosť vybavovania receptu. Vďaka 100% rastlinnému zloženiu v kombinácií vitamínov a minerálov sú pre telo bezpečné, nemusíte mať preto obavy zo žiadnych vedľajších účinkov. V mnohých prípadoch pri dlhodobom užívaní pomohli aj na imunitu a proti únave.

eSlim® špeciálne na chudnutie a na zníženie hmotnosti

Prírodný produkt značky eSlim® je na trhu už 5 rokov a určený je pre každého, kto chce znížiť svoju telesnú váhu prirodzene, bez jojo efektu a dlhodobo.

eSlim® má unikátne zloženie z kvalitných bylín, minerálov a rastlín, prešiel všetkými potrebnými laboratórnymi testami a získal certifikát Úradom verejného zdravotníctva SR. Zložením tak patrí k jedným z najkvalitnejších prípravkom na trhu.

Svojimi účinkami je špičkou a to v týchto oblastiach:

 • kombinácia kvalitných látok urýchľuje funkcie metabolizmu
 • má tiež pozitívne a intenzívne účinky na redukciu telesnej váhy
 • podporuje rýchle spaľovanie nezdravého tuku z prijatej stravy
 • pomáha vytvárať energiu, ktorú telo strávilo z potravín
 • účinne znižuje chuť na jedlo a to najmä na nezdravé sladkosti
 • unikátny mix podporuje kvalitu spánku a regeneráciu tela

Okrem toho svojim zložením pomáha na stav pokožky, nechtov, vlasov a spomaľuje bunkové starnutie. Prírodný produkt značky eSlim® je určený pre všetky ženy a mužov, ktorí sa rozhodli vykročiť zdravším životom a chcú schudnúť zdravo a dlhodobo.  Prípravok je k telu šetrný a vďaka jeho zloženiu nemusíte mať strach z vedľajších účinkov.

Medzi jeho veľké výhody patria aj voľná dostupnosť, prípravok si viete totiž objednať bez nutnosti lekárskeho vyšetrenia a je voľnopredajný. Stačí si ho zakúpiť priamo v eshope značky, kde získate aj všetky informácie o dávkovaní a jeho zložení.

Aké sú skúsenosti s jogou na chudnutie a zdravým chudnutím

Prax ukazuje, že čoraz viac ľudí aj bez nadváhy skúša využívať jogu pre podporu trávenia. V prípade, že chcete schudnúť, ide určite o prospešné cvičenie.

Na internete sa nachádza množstvo skúseností ľudí, ktorí tieto cvičenia praktikovali a mnoho z nich aj dodnes praktikuje. Ľudia opisujú jogu ako výborný spôsob cvičenia a pokiaľ človek na sebe skutočne zapracuje, dosiahne vytúžené výsledky a fyzickú aj mentálnu spokojnosť. Navyše, je to bez akýchkoľvek nákladov a cvičiť viete všade.

Existuje veľa žien, ktoré praktikujú cvičenia jogy aj v priebehu ich tehotenského obdobia. Opisujú to ako skvelý pocit, ktorý im dodal kontrolu nad vlastným dýchaním a telom. Cvičenia jogy sa totiž považujú za výbornú formu relaxu a uvoľnenia.

Podľa skúseností niektorých masérov sú ľudia, ktorí cvičia jogu, oveľa menej stuhnutejší, ako tí, ktorí cviky nepraktikujú. Okrem toho, pri ich pravidelnom a dlhodobom cvičení, môžu mať viditeľný vplyv aj na vašu hmotnosť. Ešte lepšie je, ak jogu spojíte s kvalitným prírodným doplnkom, značka eSlim® je príkladom, ktorý chudnutie naozaj uľahči.

Kým joga vám pomôže na spevnenie tela a trávenie, tento prípravok s bylinnými extraktmi, vitamínmi a minerálmi podporí metabolizmus, spaľovanie tukov a zníži chuť do jedla. V kombinácii so zlepšením životosprávy je potom chudnutie zaručené!

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite