• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Ktoré čaje na chudnutie sú najlepšie? Zelený, bylinkové, ajurvédske alebo Pu-erh?

čaj a chudnutie

Chudnutie s pomocou čaju? Nejde o žiaden hoax, táto téma je na verejnosti veľmi často diskutovaná a mnoho mužov či žien má odskúšaných množstvo rozličných čajovín a čajov. Ktoré fungujú najlepšie a sú tie sypané naozaj najkvalitnejšie?

Čo je čaj, odkiaľ pochádza a aké má účinky

Ak nerátame vodu, podľa štatistík patrí čaj medzi druhý najviac konzumovaný typ nápoja na svete. Ide o tekutinu, ktorá je pripravovaná lúhovaním lístkov rastliny čajovník, aspoň taká je definícia pre originálny a pôvodný čaj, ktorý pochádza z Ázie, konkrétne z Číny.

Podľa spôsobu oxidácie existuje týchto 5 skupín čajov:

  • najznámejšie sú asi zelené čaje, kedy čaj neprešiel žiadnym stupňom oxidácie, pričom listy sa len mechanicky narušia, najčastejšie pražením
  • oolongy, nazývané niekedy aj modrozelené alebo polozelené čaje, sú kategóriou, ktorá je medzi zeleným a čiernym čajom, bývajú spojené aj s kvetmi
  • čierne čaje, čo je kategória, kedy sa listy nielen mechanicky narušia, ale sa čaj nechá aj prejsť oxidáciou, pričom spracovanie čaju môže trvať aj týždeň
  • pu-erh čaje, ktoré patria medzi dvojnásobne zoxidované typy čajov, pričom podľa tradičného receptu by sa mali nechať odležať aj viac rokov
  • biele čaje, ktoré sú samostatnou kategóriou a u nás aj pomerne neznámou, sú napriek svojmu označeniu bezfarebné a vyrábajú sa iba z pupeňov

Každý zo spomínaných druhov čaju má svoje pozitívne a priaznivé účinky a vplyvy na ľudské telo. Všeobecne platí, že čaje neobsahujú žiadne kalórie, takže už len z tohto pohľadu sú z hľadiska chudnutia bezproblémové. Majú aj veľa liečivých látok.

Najčastejšie obsahujú antioxidanty, čo sú špecifické druhy prírodných látok s priaznivým pôsobením na stav buniek a proti ich predčasnému starnutiu. Okrem toho obsahujú kofeín, čo je stimulant nervovej sústavy a tiež metabolizmu. Tretím dôležitým účinkom je, že detoxikujú organizmus a majú močopudné účinky.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Ktoré čaje podporujúce chudnutie sú najlepšie

Na chudnutie sa využíva hlavne známy zelený čaj, ktorý je veľmi bohatým zdrojom antioxidantov a má všeobecne prospešné účinky na celý organizmus. Okrem neho je však na chudnutie možné použiť aj niektoré iné druhy.

Ktoré sú najlepšie? Predovšetkým tieto:

Zelený čaj: Asi najznámejším druhom čaju na chudnutie je zelený čaj. Ten obsahuje už spomínané antioxidanty, ale napríklad aj fluór či polyfenoly s povzbudzujúcim efektom na fyzickú a psychickú vitalitu. V prvom rade však podporuje metabolizmus a hormóny, ktoré pomáhajú na lepšie spaľovanie tukov.

Pu Erh čaj: Výnimočným druhom čaju, ktorý má veľmi prospešné účinky na chudnutie a tuky, je Pu Erh čaj pomenovaný podľa významného miesta v Číne. Tento čaj sa má piť ideálne po jedle, pričom vďaka obsahovým látkam potláča syntézu mastných kyselín a znižuje hladinu cukru a triglyceridov v krvi.

Čierny čaj: Čierny čaj ako vynikajúci zdroj kofeínu je tiež dobrou voľbou, ak chcete podporiť svoj metabolizmus a zrýchliť trávenie. Okrem toho obsahuje cez 20 prospešných aromatických látok, stopových prvkov a flavonoidov, ktoré pomáhajú redukovať krvný cukor a produkovať zdravé mastné kyseliny.

Oolong čaj: Silnou ovocnou arómovou a zaujímavou chuťou je typický tradičný čínsky čaj zvaný Ooolong. Z hľadiska spaľovania tukov sa o ňom hovorí ako o ešte účinnejšom prostriedku, ako je napríklad známy zelený čaj. Taktiež blokuje ich vstrebávanie a pomáha aj na stav srdca, ciev a vysoký krvný tlak.

Bylinkové čaje: V prípade, že sa rozhodnete siahnuť po bylinkových čajoch, viaceré druhy sú tiež vhodné na trávenie, metabolizmus, zníženie chuti do jedla či lepšie spaľovanie tukov. Medzi najviac odporúčané patria mätový čaj, feniklový čaj, rooibos čaj, matcha čaj, čaj z medovky, škoricový čaj a čaj z kurkumy.

Pravidlá zdravého pitného režimu

Ak ide o chudnutie, veľmi dôležité je nielen to, čo pijete, čiže napríklad v tomto prípade to, aké druhy čajov pijete, ale aj to, aký máte pitný režim. Niektoré jeho zásady vám totiž môžu samotné chudnutie ešte viac zefektívniť.

Tu sú 3 najdôležitejšie pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať:

Ráno začnite vodou: Na naštartovanie trávenia a metabolizmu nie je nič lepšie, ako začať hneď ráno vodou, nalačno. Odporúča sa vypiť 2 až 3 dcl vody ihneď po zobudení sa a v odstupe aspoň 15 až 30 minút pred raňajkami. Žalúdok pripravíte na trávenie a rozbehnete celý proces látkovej premeny.

Menšie množstvo a častejšie: Druhou dôležitou zásadou je, podobne ako pri jedle, je konzumovať tekutiny v menšom množstve, ale častejšie. Ideálne je prijať 1 až 2 dcl tekutín každú hodinu až dve, podľa teploty, fyzickej aktivity a okolitých podmienok. Takto viete metabolizmus neustále stimulovať.

Pozor na kofeín: Čaje obsahujú množstvo kofeínu, ktorý síce pomáha na stimuláciu metabolizmu aj nervového systému, ale v nadmernom objeme má opačné účinky a ohrozuje aj srdce. Ak teda budete piť počas dňa čaj, strážte si príjem iných kofeínových tekutín, najmä kávy a energetických nápojov.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite