• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Prečo nie je rýchle chudnutie za týždeň či 10 dní efektívne a čo vám zaručene pomôže

rýchle chudnutie

Čoraz viac mužov aj žien typicky hlavne pred letom zistí, že ich postava v plavkách má od ideálu či predstavy poriadne ďaleko. Prvé, čo spravia, je, že začnú hľadať rôzne cviky, diéty, tabletky, programy, nápoj alebo jedálniček na mega rýchle chudnutie.

Rýchle chudnutie, jeho nevýhody a riziká

Žiadny zázračný recept, ktorý by vám umožnil zdravo a bezproblémovo schudnúť väčšie množstvo kilogramov za veľmi krátky čas, neexistuje. Áno, existujú niektoré postupy, ktoré vám zaručene pomôžu s odvodnením či metabolizmom, ale majú svoje mínusy.

Expresné chudnutie na poslednú chvíľu, napríklad pred dovolenkou, pred svadbou alebo do plaviek, je však čoraz žiadaným artiklom. Rôzne diéty na 5 dní, 7 dní alebo 10 dní sú stále viac a viac populárne, hoci v mnohých prípadoch neprinesú ani zďaleka také výsledky, ako sľubujú. Skúsenosti viacerých sklamaných mužov či žien hovoria za seba.

Okrem toho, extrémne rýchle chudnutie má viaceré zdravotné riziká:

  • v prvom rade je negatívom obmedzenie príjmu niektorých dôležitých živín, hlavne ak ide o bielkoviny potrebné pre svaly, ale aj o zdravé formy cukrov a tukov
  • väčšina diét alebo rôznych programov na rýchle chudnutie prináša síce pokles hmotnosti, ale aj významné odvodnenie organizmu
  • nechceným, ale nevyhnutným dôsledkom extrémne rýchleho chudnutia, býva spomalenie či úplné zastavenie metabolizmu
  • problémom sú aj hodnoty cukru a cholesterolu v krvi, prípadne krvný tlak, drastické programy chudnutia môžu spôsobiť v týchto parametroch veľkú nerovnováhu

Z hľadiska efektivity takéhoto chudnutia je zrejme najväčším mínusom tzv. jojo efekt. Väčšina programov je totiž založená na obmedzení bielkovín a látok, ktoré naše telo potrebuje. Ich úplné vynechanie vedie po skončení diéty k ich rýchlemu doplneniu.

Tipy na zdravé, dostatočné rýchle a hlavne dlhodobé chudnutie

Ak vás vyššie spomínané mínusy presvedčili a odradili od toho, aby ste skúšali šťastie rôznymi „zaručenými“ receptami a drastickými diétami, môžete sa vrátiť k poctivému chudnutiu. Možno budete prekvapení, ako rýchlo môžu prísť prvé výsledky.

Držte sa týchto zásad, pravidiel a opatrení:

Pravidelné pitie vody: Na naštartovanie metabolizmu je nevyhnutnou podmienkou pravidelný prísun tekutín a dostatočný pitný režim. Zabudnite však na rôzne sýtené alebo sladené nápoje, najlepšia je čistá voda, maximálne tak voda s ovocím. Dodržujte zásadu, že každú hodinu až dve vypijete jeden 2 dcl pohár, v lete 3 dcl.

Viac vlákniny: Na rýchle zasýtenie žalúdka a zníženie pocitu hladu, ale aj na zlepšenie trávenia a podpory funkcie čriev, na to všetko je určená vláknina. Nájdete ju v mnohých druhoch strukovín, zelenine, ovocí alebo v celozrnnom pečive a cestovinách. Zaraďte ju aspoň do 2 jedál počas dňa, pre chudnutie je nevyhnutná.

Obmedzenie cukru, soli a tuku: Naopak, z jedálnička je potrebné vynechať presolené jedlá, kam patria hlavne polotovary, rovnako tak sladkosti obsahujúce jednoduché cukry a tiež jedlá s vysokým obsahom trans-mastných kyselín, čiže nezdravého tuku. Z mäsa konzumujte len to chudšie, či už pôjde o hydinu, alebo ešte lepšie o ryby.

Jesť menej a pravidelne: Nielen to, čo jete a akým potravinám sa vyhýbate, pre čo najlepší a najefektívnejší metabolizmus, spaľovanie kalórií a čo najrýchlejšie trávenie je dôležité aj to, aby ste tráviacu sústavu zamestnávali pravidelne a kontinuálne. Preto je lepšie jesť radšej menšie porcie, ale častejšie, ideálne 5 menších jedál za deň.

Káva, zelený čaj aj koreniny: Kofeín patrí medzi všeobecné a veľmi známe stimulanty a to nielen nervového systému, ale aj trávenia a metabolizmu. Pravidelne preto pite kvalitnú kávu, no ešte lepší je zelený čaj, ktorý je zdravší a plný antioxidantov. Do jedálnička zaraďte aj koreniny, najmä chilli, ktoré podporuje spaľovanie tukov.

Zelenina a ovocie: Na podporu a zrýchlenie metabolizmu, ale aj na trávenie a zlepšenie vylučovania, sa hodí konzumovať čo najviac zeleniny a ovocia. Najlepšie sú také druhy, ktoré majú málo kalórií, veľa vody, vitamín C a minerál draslík. Do jedálnička preto zaraďte hlavne melón, citrusové plody, jablká, brokolicu, špenát a kapustu.

Spomaľte pri jedení aj počas dňa: Stres patrí medzi najčastejšie negatívne vplyvy, ktoré významným spôsobom zvyšujú chuť do jedla. To isté sa deje aj vtedy, ak samotné jedlo skonzumujete príliš rýchlo, žalúdok potom nemá čas vyslať do mozgu signál o tom, že je najedený. Jedzte pomalšie a nenechajte sa naháňať stresom.

Pohyb: Bez pohybu bude vaše chudnutie neúčinné, nech akýmkoľvek spôsobom obmedzíte jedálniček alebo to, čo pijete. Snažte sa preto skombinovať prirodzený typ pohybu, beh či chôdzu, s intenzívnejšou aktivitou, najmä šprintmi, bicyklovaním alebo cvičením vo fitku. Tú poslednú možnosť využite hlavne na ťažšie kardio cvičenia.

Špeciálne prípravky: Ak chcete ešte efektívnejšie a rýchlejšie schudnúť, môžete na podporu metabolizmu, intenzívnejšie spaľovanie tukov či proti nadmernej chuti do jedla využiť aj komplexné prípravky. Dobrám príkladom sú tabletky eSlim®, ktoré obsahujú rastlinné extrakty, spaľovače tukov či aminokyseliny podporujúce chudnutie.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite