• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Zdravé a nezdravé nápoje, ich vplyv na chudnutie a na čo si dať najviac pozor

nezdravé nápoje

Vítajte v nášho sveta nápojov, kde sa šumivé sodovky stretávajú s čajmi a kávou, kde ovocné šťavy tancujú s energetickými drinkmi, a kde sa mlieko mieša s športovými nápojmi. Tento svet je ako mohutný oceán, v ktorom sa snažíme nájsť najlepšiu cestu, ako preplávať vlnami bez toho, aby nás unavilo. Je to svet plný farieb, chutí a vôní. Ale je tiež plný skrytých hrozieb a nebezpečenstiev.

Náš trh je preplnený nápojmi všetkého druhu. Od tých, ktoré sú plné prírodných vitamínov a minerálov, až po tie, ktoré sú preplnené umelými prísadami a cukrom. Každý z nich má svoj vlastný príbeh a každý z nich má svoje vlastné účinky na naše telo. Niektoré z nich môžu byť naše najlepšie spojence na ceste k zdraviu a fit postave, zatiaľ čo iné môžu byť naše najhoršie nepriateľky, ktoré nás môžu zrádzať a pomaly nás ničiť.

Prečo je dôležité vedieť, čo pijeme

Predstavte si, že máte pred sebou dve sklenice. Jedna je plná čistej, studenej vody. Druhá obsahuje bublinkovú limonádu, ktorá sa v slnku leskne ako dúha. Ktorú si vyberiete? Mnohí z nás by bez váhania siahli po druhej možnosti. Je to predsa len príjemnejšia a chutnejšia voľba, nie?

Zdá sa nám, že je jednoduché rozpoznať zdravý nápoj od nezdravého, ale reklamy a marketingové triky nám môžu dať zabrať. Môžu nám predstaviť nezdravý nápoj ako niečo, čo je pre nás dobré. Ale v skutočnosti je to len kráľ, ktorý sa snaží premeniť sa na pápeža.

Preto je dôležité vedieť, čo pijeme, aby sme sa mohli vyhnúť pastiam, ktoré nám naša spoločnosť kládla. Metodické čítanie etikiet, pochopenie, čo presne znamenajú jednotlivé ingrediencie a výrobky a výber tých najzdravších možností môže zmeniť náš život. Keď budeme vedieť, čo pijeme, môžeme sa rozhodovať na základe informácií a dosiahnuť naše ciele – či už je to chudnutie alebo zdravý životný štýl.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Popis vplyvu nápojov na celkovú výživu a zdravie

Začnime pri sladkých nápojoch, ako sú sladené limonády, energetické nápoje alebo čaje. Tieto nápoje sú plné cukru, ktorý sa v tele rýchlo mení na tuk. Množstvo cukru v nich môže viesť k obezite, diabetesu typu 2, problémom so srdcom a mnohým ďalším zdravotným problémom. A hoci vám môžu dať okamžitý príval energie, tento efekt je len dočasný a po chvíli príde únava. Predstavte si to ako horskú dráhu – s rýchlym vzostupom príde aj rýchly pád.

Alkoholické nápoje sú ďalšou skupinou, na ktorú by sme mali upozorniť. Aj keď mnohí z nás poznajú potešenie z pohára vína pri večeri alebo piva pri sledovaní športu, treba si uvedomiť, že alkohol má vysoký obsah kalórií a málo živín. Pravidelné pitie môže zničiť našu pečeň, obmedziť funkciu mozgu a viesť k závislosti.

Čo teda piť pre zdravie a podporu chudnutia? Voda je vždy najlepšou voľbou. Hydratuje, podporuje trávenie a nemá žiadne kalórie. Ak hľadáte niečo s viac chuti, skúste vodu s citrónom alebo bylinkový čaj. Ďalšou skvelou voľbou môže byť zelený čaj, ktorý podporuje spaľovanie tukov a obsahuje množstvo antioxidantov.

Prehľad zdravých nápojov

Do zdravého životného štýlu sa v dnešnej dobe hľadí ako na samozrejmosť. Je to skvelé, ako sa stále viac ľudí snaží o zdravší životný štýl, či už ide o stravovanie, cvičenie alebo iné aktivity. Dôležitou súčasťou tohto trendu je aj konzumácia zdravých nápojov. Dnes si teda detailnejšie predstavíme, aké zdravé nápoje by sme mali začleniť do nášho jedálnička a aký majú vplyv na naše telo, zdravie a chudnutie.

Voda – vysvetlenie jej základného významu pre telo, výhody konzumácie

Je taká obyčajná, nevýrazná a nedá sa z nej vytvoriť selfie, ktoré by zhromaždilo tisícky lajkov na Instagramu. Pravdou však je, že voda je pre naše telo bezcenným pokladom, na ktorý by sme nemali zabudnúť. Či už máme záujem o chudnutie, udržiavanie kondície, alebo len o všeobecné zdravie, voda by mala byť naším verným spoločníkom.

Prečo je voda taká dôležitá? Naša planéta je z veľkej časti pokrytá vodou a podobne je to aj s našim telom. Približne 60 – 70% nášho tela tvorí voda. Je to ako akýsi tajný agent, ktorý sa plíži v našom tele a zabezpečuje, aby všetko fungovalo, ako má. Voda transportuje živiny, odstraňuje odpadové látky, zvlhčuje pokožku a oči, udržuje správnu teplotu tela a pomáha pri trávení. Bez vody by sme nevydržali dlhšie ako niekoľko dní.

Ako sa to všetko týka chudnutia? Predstavte si vodu ako malého pomocníka, ktorý je pripravený uľahčiť vám cestu k vášmu ideálnemu ja. Keď pijeme dostatočné množstvo vody, náš metabolizmus funguje efektívnejšie, naše telo má lepšiu schopnosť spáliť kalórie a my sa cítime sýtejší.

Môže sa to zdať ako zázračný elixír, ale je tu jeden háčik. Musíme dbať na to, aby naše pitný režim bol skutočne zdravý. To znamená, že by sme mali uprednostňovať čistú vodu pred sladenými nápojmi alebo alkoholom. Tieto nápoje, hoci môžu byť lákavé, často obsahujú veľa cukru a prázdnych kalórií, ktoré nám môžu skomplikovať cestu k našim cieľom.

Voda a chudnutie

Voda a chudnutie

Bylinné a zelené čaje – popis ich prínosu pre zdravie a chudnutie

Bylinné a zelené čaje sú ako elixír zdravia, donášajúci obrovské množstvo antioxidantov a iných užitočných látok do nášho tela. Ale ako to presne funguje? Nuž, poďme sa pozrieť na tento zázračný proces bližšie.

Prejdime najskôr bylinnými čajmi. Bylinné čaje sú ako malí alchymisti, ktorí tajne pracujú vo vnútri našich tela. Každý bylinný čaj má svoje vlastné unikátne zloženie a tým aj svoje vlastné účinky na naše zdravie. Napríklad čaj z mäty pomáha tráveniu a zmierňuje bolesti hlavy. Medovka napomáha lepšiemu spánku, kým zázvor podporuje imunitný systém a pomáha pri strate hmotnosti. Každá z týchto byliniek prináša svoje vlastné výhody do nášho tela a podporuje naše zdravie zvnútra.

Teraz sa zamerajme na zelený čaj. Zelený čaj je všeobecne známy ako mocný pomocník pri chudnutí. Ale prečo je to tak? Kľúčom je látka nazývaná epigalokatechín gallát, alebo EGCG. Táto látka je mocný antioxidant, ktorý nielen bojuje proti voľným radikálom v našom tele, ale tiež pomáha urýchliť metabolizmus a spaľovanie tukov. Pravidelné pitie zeleného čaju môže viesť k postupnej strate hmotnosti a zlepšovať celkové zdravie.

Ale pozor, nie všetky čaje sú rovnaké. Pri výbere čajov je dôležité si uvedomiť, že nie všetky čaje na trhu sú rovnako zdravé. Niektoré čaje, najmä tie balené v továrňach, môžu obsahovať umelé prísady alebo čajové lístky nízkej kvality. Preto je vždy najlepšie vyberať čisté, prírodné a kvalitné čaje od dôveryhodných zdrojov.

Čaje a chudnutie

Čaje a chudnutie

Ovocné a zeleninové šťavy – pokiaľ možno, domáce

Pozor na to, čo pijete! Zdravé chudnutie je oveľa viac než len o tom, čo jete. Ako sa hovorí, môžete si rýchlo pribrat „skrz pusu“, ale v skutočnosti si môžete rýchlo pribrat aj „skrz pohár“. Takže dnes sa pokoja niečo viac o zdravých a nezdravých nápojoch, konkrétne o ovocných a zeleninových šťavách – pokiaľ možno, domácich.

Začnime príbehom o mojej kamarátke Alene, ktorá sa rozhodla schudnúť. Alena jedla pomerne zdravo, ale napriek tomu nechudla. Prečo? Po podrobnej analýze jej stravovacích návykov sme zistili, že Alena pila veľa „zdravých“ ovocných štiav z obchodu. Ale tu je háčik – aj keď sú označené ako zdravé, mnoho ovocných štiav v obchode obsahuje obrovské množstvo cukru.

Takže, čo je alternatívou? Odpoveď je jednoduchá – domáce ovocné a zeleninové šťavy. Domáce šťavy vám umožňujú kontrolovať, čo do nich dávate, a teda môžete eliminovať pridaný cukor, ktorý je často v obchodných variantoch.

Predstavte si, že ste doma a máte chuť na niečo osviežujúce. Miesto toho, aby ste siahli po obchodnej šťave plnej cukru, vezmete si mixér a rozhodnete sa, že si sami pripravíte domácu šťavu.

Príprava domácej šťavy je jednoduchá a zábavná záležitosť. Najlepšou voľbou pre chudnutie sú zeleninové šťavy, pretože obsahujú menej cukru ako ovocné šťavy. Skúste napríklad šťavu zo špenátu, uhorky a zázvoru. Tieto ingrediencie sú plné vitamínov a minerálov, ktoré pomáhajú pri chudnutí.

Ale aj ovocné šťavy môžu byť zdravou voľbou, ak sú konzumované s mierou. Skúste napríklad šťavu z jablka, mrkvy a pomaranča. Táto kombinácia je nielen chutná, ale aj plná vitamínov a antioxidantov.

Najdôležitejšie je pamätať na to, že aj keď sú domáce šťavy zdravou alternatívou k obchodným šťavám, mali by sa konzumovať s mierou. Aj keď neobsahujú pridaný cukor, stále obsahujú prirodzené cukry, ktoré môžu v príliš veľkých množstvách priniesť problémy.

Takže na záver – domáce ovocné a zeleninové šťavy sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú schudnúť a zároveň si vychutnať chutné a osviežujúce nápoje. Ale ako pri všetkom, aj tu platí zásada – všetkého s mierou!

Ovocné šťavy

Ovocné šťavy

Smoothies – ako ich pripravovať zdravo

Prechádzate kalendárom a zistíte, že je to už zase tá doba roka. Je čas začať premýšľať o chudnutí a o tom, ako zhodiť zopár kilogramov, ktoré sme nazbierali počas zimy. Mnohí z nás sa odhodlávame začať s diétou, cvičením, alebo aspoň snažíme vymeniť naše zvyčajné nezdravé nápoje za niečo, čo je pre náš organizmus oveľa zdravšie. A práve tu prichádza na rad smoothie.

Za posledné roky sa smoothie stalo obľúbeným nápojom mnohých ľudí, ktorí hľadajú zdravý a rýchly spôsob, ako získať dávku vitamínov a minerálov. Ale čo je to vlastne smoothie? Mnohí z nás si pod tým predstavujú len mix ovocia a zeleniny, ale v skutočnosti môže byť smoothie oveľa viac. Záleží len na vás, čo do neho pridáte.

Vezmime to však pekne poporiadku. Prvým krokom pri príprave smoothie je výber správnych surovín. Tu je dôležité pamätať na to, že nie všetko ovocie a zelenina je rovnako zdravé. Napríklad, hoci banány a jablká sú plné vitamínov, obsahujú aj veľa cukru. Preto by ste mali vždy striedať rôzne druhy ovocia a zeleniny, aby ste získali širokú paletu rôznych živín.

Keď už máte vybraté suroviny, príde na rad mixér. A tu sa skrýva jedna z najväčších chýb, ktorú mnohí robia. Mixujú svoje smoothie príliš dlho, čím dochádza k degradácii mnohých cenných živín. Ideálne by ste mali svoje smoothie mixovať len tak dlho, aby boli všetky suroviny dobre rozdrvené.

Ako posledné prichádza na rad výber tekutiny. Mnohí sa automaticky uchýlia k použitiu mlieka, ale nie vždy je to najlepšia voľba. Napríklad, ak chcete vytvoriť nízkokalorické smoothie, skúste použiť vodu alebo nesladený mandľový mlieko. Rovnako tak, ak chcete zvýšiť obsah bielkovín vo vašom smoothie, môžete pridať jogurt alebo proteínový prášok.

Na záver ešte jedno upozornenie. Aj keď smoothie môže byť skvelým doplnkom k vašej strave, nemali by ste sa na ňom stavať ako na hlavnom zdroji živín. Nemali by ste ho používať ako náhradu za vyvážené jedlá, ale skôr ako doplnok.

Myslite na to, že každý z nás je iný a to, čo funguje pre jedného, nemusí fungovať pre druhého. Ako vždy, je najlepšie počúvať svoje telo a dávať mu to, čo potrebuje.

Smoothie môže byť skvelým spôsobom, ako pridať do svojej stravy viac ovocia a zeleniny, ale pamätajte, že aj tu platí zásada „všetko s mierou“. S prístupom plným uváženia a s trochou experimentovania však môže byť smoothie skvelým a chutným doplnkom k vašej ceste za zdravším životným štýlom.

Smoothies

Smoothies

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Prehľad nezdravých nápojov

Zatiaľ čo sa mnohí z nás sústredíme na zdravé jedlo, často prehliadame dôležitosť toho, čo pijeme. Vedeli ste, že niektoré nápoje môžu mať rovnaký, ak nie väčší, vplyv na naše úsilie o chudnutie ako jedlo? Je dôležité si uvedomiť, ako naše zvyky v pití môžu ovplyvniť naše celkové zdravie a pohodu. Dovoľte mi vás preniesť do sveta nezdravých nápojov a ich vplyvu na chudnutie.

Alkoholické nápoje – objasnenie ich vplyvu na chudnutie a prečo by sa mali obmedziť

Alkoholické nápoje sú často prehliadané, keď príde na diétu. Sú vnímané ako neškodné potešenie, ktoré nemá vplyv na našu váhu. Ale nie je to tak celkom pravda. Alkohol je plný kalórií. Treba si uvedomiť, že jedna gram alkoholu obsahuje približne 7 kalórií, čo je takmer rovnako veľa ako gram tuku. Teraz si predstavte, že týchto kalórií je v jednom večernom pití hodne.

Nie len, že alkohol obsahuje veľa kalórií, ale má aj ďalšie špecifické účinky, ktoré môžu brzdiť chudnutie. Po požití alkoholu naše telo uprednostňuje spaľovanie alkoholu pred spaľovaním tukov a cukrov. To znamená, že ak máte v tele alkohol, spaľovanie tukov sa zastaví, kým sa alkohol nespaľuje. To môže spôsobiť, že sa tuky a cukry začnú hromadiť v tele namiesto toho, aby sa spaľovali.

Taktiež, alkohol má tendenciu zvyšovať chuť k jedlu. Kto z nás sa po poháriku nečoho dobrého nevrhol po obľúbených snackoch alebo fast foode? Tento efekt zvyšuje príjem kalórií ešte viac.

A nakoniec, pravidelné pitie alkoholu môže viesť k zhoršeniu našich rozhodnutí o stravovaní. Keď sme pod vplyvom alkoholu, menej premýšľame o tom, čo jeme a pijeme, čo môže viesť k prejedaniu a nadmernému pití.

Alkohol

Alkohol

Sladené nápoje – prečo sú škodlivé pre zdravie a chudnutie

Sladené nápoje sú v podstate zmesou vody, cukru a príchutí, niekedy doplnené o chemické prísady a farbivá. Keď sa pozrieme na ich vplyv na naše zdravie, obraz, ktorý sa pred nami vynára, je dosť temný.

Cukor, ktorý je hlavnou zložkou týchto nápojov, je vysoko kalorický a prináša nám prázdnu energiu, teda energiu bez výživy. Táto „nadbytočná“ energia sa v tele často ukladá vo forme tuku, čo vedie k nárastu telesnej hmotnosti. Ďalej, pravidelné konzumovanie týchto nápojov môže viesť k zvyšovaniu hladiny cukru v krvi a k vzniku inzulínovej rezistencie, čo je cesta k typu 2 diabetu.

Okrem toho, sladené nápoje môžu zvyšovať riziko vzniku srdcových chorôb a niektorých typov rakoviny. A nielen to, konzumácia veľkého množstva cukru môže viesť k závislosti, podobne ako pri drogách.

sladené nápoje

sladené nápoje

Energetické nápoje a príliš silná káva

Energetické nápoje a príliš silná káva sú plné kofeínu a cukru, dve látky, ktoré môžu mať vážne vedľajšie účinky, ak sa konzumujú v nadmerných množstvách. Kým kofeín stimuluje nervový systém a dodáva vám krátkodobý nárast energie, jeho nadmerné množstvo môže viesť k nespavosti, nervozite, zvýšenému krvnému tlaku a ďalším problémom srdca.

Najmä pri chudnutí môže byť tento typ nápojov škodlivý. Zahŕňa veľké množstvo prázdnych kalórií, ktoré môžu pridať k váhe a znemožniť chudnutie. Prítomný cukor môže zvýšiť hladinu glukózy v krvi, čo vedie k uvoľneniu inzulínu a ukladaniu tuku v tele.

Na druhej strane, nie je všetko stratené pre milovníkov kávy. V moderovaných množstvách, káva môže byť súčasťou zdravého životného štýlu a môže dokonca pomôcť pri chudnutí tým, že podporí metabolizmus a pomôže spaľovať tuk. Kľúčom je však samotný výraz „moderované množstvá“. Váš šál kávy by mal byť viac ako len prostriedok k prežitiu dňa. Mali by sme vidieť našu kávu ako príležitosť na chvíľu oddychu, chvíľu, kedy si môžeme vychutnať jej chuť a vôňu a naplniť sa energiou na zvládnutie ďalších výziev dňa.

Energetické nápoje

Energetické nápoje

Zdravé alternatívy k obľúbeným nezdravým nápojom

V záplave nezdravých nápojov, ktoré nám obchody ponúkajú na každom rohu, je ťažké nájsť tie, ktoré sú nielen chutné, ale aj zdravé. No povedzte sami, kto by chcel každý deň piť len vodu alebo obyčajný čaj? Je dôležité nájsť zdravé alternatívy k obľúbeným nezdravým nápojom, ktoré nám pomôžu nielen udržať sa v forme, ale aj podporia naše zdravie.

Začnime s nápojom, ktorý je veľmi obľúbený medzi deťmi i dospelými – limonádou. Kým balené limonády obsahujú množstvo cukru a umelých farbív, domáca limonáda môže byť práve to pravé pre vaše zdravie. Príprava je veľmi jednoduchá. Stačí vymačkať šťavu z citrónu, pridať trochu medu alebo steviu na osladenie a zalejeme vodou. Pridať môžeme aj mätu alebo zázvor pre zaujímavú chuť. Tento nápoj je nielen osviežujúci, ale aj zdravý.

Ďalší nápoj, bez ktorého si mnohí nedokážu predstaviť deň, je káva. Áno, káva má svoje zdravotné výhody, ale prehnané množstvo kofeínu môže viesť k problémom so spánkom a zvýšenému krvnému tlaku. No nezúfajte, existuje alternatíva – zelený čaj. Tento nápoj je známy svojimi detoxikačnými vlastnosťami a môže pomôcť pri chudnutí. Navyše, zelený čaj obsahuje kofeín, no v menších množstvách, takže vám dodá energiu, no nevyvolá nepohodlie spojené s nadmernou konzumáciou kávy.

Teraz prejdeme k nápoju, ktorý je obľúbený najmä v teplejších mesiacoch – sladený ľadový čaj. Môžete si ho pripraviť sami a oveľa zdravšiu verziu. Skúste čierny, zelený alebo bylinkový čaj vychladiť v chladničke, pridať trochu citrónovej šťavy a osladiť ho medom alebo steviou. Výsledkom bude osviežujúci, nízkokalorický nápoj bez umelých sladidiel.

Na záver ešte zvážte nahradenie obľúbených energetických nápojov. Tieto nápoje sú plné cukru a kofeínu a ich pravidelná konzumácia môže viesť k vážnym zdravotným problémom. Ako alternatívu skúste kokosovú vodu – je to prírodný isotónický nápoj plný vitamínov a minerálov. Plus, obsahuje prirodzene sa vyskytujúci cukor, ktorý vám dodá energiu bez toho, aby ste sa museli obávať o nárast hmotnosti.

Takže na prvé miesto v rámci zdravých alternatív k obľúbeným nezdravým nápojom by malo ísť prírodné a domáce. Buďte kreatívni a experimentujte s rôznymi prísadami. Vaše telo vám za to poďakuje a vy si budete môcť vychutnať chutné a zdravé nápoje bez výčitiek svedomia.

Predstavenie možných zdravých alternatív – napr. nesladený čaj namiesto sladkých štiav, minerálka namiesto sódy

Viete si život predstaviť bez prístupu k poháru osviežujúcej vody, šálke aromatickej kávy alebo čaju, alebo pohári obľúbenej šťavy či sódy? Pravdepodobne nie. Nepopierateľne, nápoje sú integrálnou súčasťou nášho každodenného života. Avšak, nie všetky nápoje sú rovnako prospešné pre naše zdravie, a najmä pre naše snahy o chudnutie.

Ako človek, ktorý dáva pozor na svoje zdravie a telo, ste sa možno už zamýšľali nad tým, aké sú naozaj zdravé alternatívy k obľúbeným, no nezdravým nápojom. Takže, aké by to mohli byť?

Predstavte si, že je horúci letný deň. Slnečné lúče sú intenzívne, pot sa vám len tak lúči z tela a vy túžite po niečom osviežujúcom. Miesto sladkej sódy však siahnite po fľaši minerálky. Presne tak, minerálka je výbornou náhradou sódy. Napriek tomu, že neobsahuje sladký cukor, dokáže vás rovnako osviežiť a navyše aj hydratovať bez zbytočných kalórií.

Alebo si predstavte mrazivý zimný deň, kedy je chlad taký ostrý, že vám prechádza až do kostí. Vtedy si radšej než horúcu čokoládu pripravte šálku nesladeného čaju. Ako? Možno si poviete, že čaj bez cukru nemá žiadnu chuť. Ale verím, že tento názor sa zmení, ak vyskúšate niektorý z mnohých ovocných čajov, ktoré sú plné prírodných aróm a sladkosti.

A napokon, ráno bez kávy? To je pre mnohých z nás nepredstaviteľné. Avšak, ak sa snažíte schudnúť, je dobré si uvedomiť, že káva môže byť prijateľná, ale len vtedy, keď ju pijete čiernu. Mlieko, a najmä cukor, v nej môžu totiž značne pridať na kalorickosti.

Môže sa to zdať ako náročný úkol, obzvlášť ak ste zvyknutý na sladké nápoje. Ale keď si k tomu zvyknete, zistíte, že tieto zmeny sú naozajstnou investíciou do vášho zdravia a cítili by ste sa oveľa lepšie. A myslím tým nielen fyzicky, ale aj psychicky.

Vždy si pamätajte, že zdravie je pre nás najväčším pokladom. A akýkoľvek krok, ktorý robíte v smeru k zlepšeniu vášho zdravie – či už tým, že sa rozhodnete pre zdravšie alternatívy nápojov alebo inak – je obdivuhodný. Buďte na seba hrdí a pokračujte v tom.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite