• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Divoký pomaranč na chudnutie a termogenézu

Najdôležitejšou účinnou látkou obsiahnutou v tabletkách eSlim, ktorá má účinky na chudnutie, je extrakt z divokého pomaranča. Ide o subtropický strom, ktorého plody sa využívajú napríklad aj na prípravu čaju pomáhajúceho na spaľovanie tukov.

Charakteristika divokého pomaranču

Divoký pomaranč, odborne nazvaný Citrus aurantium, je plod Pomarančovníka horkého. V tradičnej čínskej medicíne Zhi Shi je známy ako stimulant s liečivými účinkami, ktorý je možné konzumovať samostatne ako ovocie, prípadne s mliečnou ryžou.

V našom organizme má divoký pomaranč viacero funkcií:

 • pôsobí v tráviacom systéme na zvýšenie lipolýzy a termogenézy
 • pôsobí na odbúravanie mastných kyselín z existujúcich tukových zásob
 • tonizujúce funkcie na zažívanie, ale aj celkové upokojujúce pôsobenie
 • vplýva aj na kardiovaskulárny systém, srdce a na tlak v cievach

Za vyššie spomínané pôsobenie a funkcie, ktoré divoký pomaranč má, zodpovedá hlavne jeho zloženie, v najväčšej miere látka zvaná synefrín. Extrakt alebo sušené lístky divokého pomaranču sa využívajú vďaka tejto látke aj na detoxikáciu a posilnenie organizmu.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Účinky divokého pomaranču

To, že plody Citrus aurantium boli využívané v tradičnej prírodnej medicíne v Ázii, len dokazuje, že ide o skvelý prostriedok na podporu zdravého fungovania ľudského tela. Účinky na chudnutie, ktoré sa využívajú v tabletkách eSlim, ale boli objavené len nedávno.

Tu sú najdôležitejšie vplyvy, ktoré divoký pomaranč ponúka:

Zvýšenie termogenézy: Pôsobenie divokého pomaranča na chudnutie je zabezpečené troma účinkami. Prvým je zvýšenie dodávky energie prostredníctvom termogénneho účinku, čiže zvýšenie termogenézy. Vďaka tomu dochádza k efektívnejšiemu tráveniu a zažívaniu.

Odbúravanie lipidov: Divoký pomaranč je známy aj ako spaľovač tukov a práve ich odbúravanie je druhým dôležitým účinkom pre podporu chudnutia. Látky obsiahnutie v ňom pomáhajú na urýchlenie spaľovania tukov v problematických oblastiach a ich štiepenie.

Eliminácia nadbytočných tekutín: Na zníženie a kontrolu hmotnosti v organizme prispieva aj správne hospodárenie s tekutinami. Aj v tomto smere má divoký pomaranč svoje účinky, nakoľko pomáha na odvodnenie a vyplavenie nadbytočných tekutín z tela.

Podpora zažívania a trávenia: Už v starej čínskej medicíne sa využívali plody Pomarančovníka horkého ako zažívacie tonikum. Vďaka svojim účinným látkam pomáha na nevoľnosti, nadúvanie, nepríjemné pocity v žalúdku a ako celkové žalúdočné tonikum.

Podpora obranyschopnosti: Látky obsiahnuté v divokom pomaranči majú prospešné a podporné účinky aj na zlepšenie obranyschopnosti tela. Jednak pomáhajú na zvýšenie imunity, no zároveň majú preventívne účinky voči prechladnutiu alebo chrípke.

Zlepšenie výkonu: Divoký pomaranč viete využiť aj na podporu fyzického aj psychického výkonu organizmu. Pomáha na lepšie znášanie stresu, zmierňuje fyzické a mentálne vyčerpanie a vďaka premene tuku na energiu pomáha aj na zvýšenie fyzickej výkonnosti.

Najdôležitejšie obsiahnuté účinné látky

Pozitívne účinky divokého pomaranču na chudnutie, ale aj jeho pôsobenie celkovo na trávenie, zažívanie a výkonnosť, sú dané obsahovými látkami v jeho plodoch. Tieto zložky nie sú síce samé o sebe výnimočne, ale spoločne majú významný efekt.

V divokom pomaranči nájdete viacero účinných látok, toto sú najvýznamnejšie:

 • alkaloid synefrín pôsobiaci na zažívanie, ktorý patrí medzi významné termogénne zložky zlepšujúce spaľovanie tukov a ich odbúravanie
 • vitamín C, ktorý má antioxidačné, antibakteriálne a protivírusové účinky, vďaka čomu divoký pomaranč zlepšuje obranyschopnosť organizmu
 • monoterpény, čo sú prírodné látky s výrazným stimulačným a energizujúcim účinkom na telo, výsledkom ich pôsobenia je aj celkové zvýšenie vitality

Užívanie, nedostatok a predávkovanie divokým pomarančom

Vzhľadom na to, že Citrus aurantium je bežný strom poskytujúci ovocie, nedostatok konzumácie divokých pomarančov nemá žiaden negatívny vplyv na organizmus. Pri bežnej konzumácii ovocia, alebo čaju z divokého pomaranča, nehrozia žiadne problémy.

Menšie problémy sa ale môžu objaviť v prípade predávkovania, najmä ak ide o čaj:

 • maximálnou dávkou na prípravu čaju sú 2 až 3 lyžičky suroviny
 • čaj je možné konzumovať každý deň, po 3 týždňoch si treba dať 1 týždeň pauzu
 • v prípade predávkovania sa objavujú tráviace problémy a hnačky
 • v niektorých prípadoch môže prísť aj k nechutenstvu do jedla

Najčastejšie a najdôležitejšie otázky

V súvislosti s divokým pomarančom je dôležité poznať nielen jeho vlastnosti, ale predovšetkým aj praktické dosahy pri využívaní týchto účinkov. Platí to tak v prípade konzumácie surových plodov, ako aj pri užívaní prípravkov s ich obsahom.

Toto sú najdôležitejšie otázky, na ktoré treba poznať odpovede:

Je možné vďaka pitiu čaju z divokého pomaranča schudnúť?

Hoci je divoký pomaranč čoraz viac využívaný na prípravu čajov, sám o sebe okamžité výsledky na chudnutie neprinesie. Práve preto sú lepšie špecializované prípravky, ako je aj eSlim, ktoré kombinujú viacero účinných látok a využívajú ich synergické pôsobenie.

Môže konzumácia divokého pomaranča spôsobiť nežiaduce účinky?

Citrus aurantium je v prípade dodržiavania dávkovania bez negatívnych vplyvov na ľudské telo, ale ľudia s niektorými špecifickými problémami by si mali dávať väčší pozor. Ide napríklad o problémy s vyšším krvným tlakom alebo zvýšeným srdcovým tepom.

Kto môže najviac vyťažiť z účinkov z Citrus aurantium?

Pozitívne účinky na trávenie či chudnutie vie využiť prakticky každý človek, snáď s výnimkou detí a tehotných žien, u ktorých sa konzumácia divokého pomaranča neodporúča. Účinky na zvýšenie fyzického výkonu zas môžu špeciálne využiť športovci.

Je divoký pomaranč s obsahom synefrínu bezpečný na užívanie?

Látka synefrín je chemicky podobná efedrínu, ktorá bola v minulosti vyžívaná pre športovcov a kulturistov, no mala negatívne účinky na centrálny nervový systém. V prípade synefrínu sa pri bežnom dávkovaní ničoho podobného obávať netreba.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite