• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Ktorá voda je najlepšia na chudnutie? Citrónová, uhorková, rascová aj zázvorová

voda a chudnutie

Voda je pre ľudské telo najviac prirodzeným typom tekutiny. Okrem toho, že obsahuje veľmi veľké množstvo minerálov a stopových prvkov, ktoré sú dôležité pre prakticky všetky orgánové sústavy a tkanivá, vám môže pomôcť aj s chudnutím a metabolizmom.

Čo je voda, ako pomáha na chudnutie a akú vodu piť

Z chemického hľadiska je voda zlúčeninou vodíka a kyslíka. Ide o kvapalinu bez zápachu, chuti a farby, pričom objemovo tvorí až 70 % ľudského tela, v prípade pľúc je to dokonca až 90 % ich objemu. Bez vody nie je možné pre ľudský organizmus prežiť.

Z hľadiska chudnutia je voda dôležitá týmito vplyvmi:

  • najdôležitejším účinkom vody je termogénny vplyv, čiže zrýchlenie trávenia, vďaka čomu vie telo rýchlejšie spracovať prijaté živiny
  • zároveň s tým má voda stimulujúci účinok na metabolizmus, dokáže ho zrýchliť dokonca až o tretinu, čo významne prospieva spaľovaniu kalórií
  • dôležitý je vplyv aj na tuky, kde voda mobilizuje tukové zásoby a podporuje ich lepšie spaľovanie, znižuje tiež mieru ukladania tukov
  • v neposlednom rade dokáže voda zasýtiť žalúdok a znížiť hlad či chuť na jedlo, avšak zároveň platí, že tento jej efekt je len dočasný a krátkodobý

Mnoho ľudí sa tiež pýta, či je na chudnutie lepšia studená alebo naopak teplá voda. Tu ide hlavne termogenézu, čiže produkciu tepla organizmu. Viaceré prieskumy a výskumy ukázali, že najefektívnejšie zvyšuje metabolizmus voda izbovej teploty, čiže taká, ktorá má 22 stupňov Celzia. Teplejšia voda to dokáže tiež, avšak už nie s takou účinnosťou.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Tipy a recepty na vodu, ktorá podporuje chudnutie

Zrejme najznámejším typom vody, ktorý podporuje chudnutie, metabolizmus, trávenie či spaľovanie tukov je voda s citrónom. Áno, je to tak, no nedá sa piť donekonečna, je lepšie ju striedať aj s inými typmi, ktoré obsahujú tiež niektoré zaujímavé látky.

Tu je 7 receptov na najlepšie druhy vody na chudnutie:

Citrónová voda: Ak chcete byť vodu s čo najlepším dosahom na chudnutie, určite nesmiete vynechať už spomínanú citrónovú vodu, môžete ju dochutiť aj bylinkami. Vďaka obsahu citrónu má veľa vitamínu C a neobsahuje žiadne problematické kalórie.

Tento typ vody sa odporúča piť hlavne ráno a nalačno, nakoľko ide o veľmi dobrý štartér trávenia a metabolizmu. Je výborným prostriedkom aj na rýchlu rehydratáciu organizmu po spánku a samozrejme, má výbornú chuť.

Melónová voda: Veľmi zaujímavým a prospešným ovocím je aj melón a to nielen na osvieženie počas horúcich dní. Stačí, keď kúsky melónu, napríklad aj s mätou, pridáte do vody a dostanete vitamínovú bombu.

Okrem nich obsahuje melón aj antioxidant lykopén s pozitívnym vplyvom na tráviacu sústavu, vlákninu dôležitú na metabolizmus a zníženie pocitu hladu a rovnako tak aj stopové prvky prečisťujúce organizmus od toxínov.

Uhorková voda: Zaujímavým typom vody, ktorý vám tiež môže pomôcť na trávenie, metabolizmus aj chudnutie, je voda s uhorkou. Pripravíte si ju podobne ľahko, ako tú citrónovú, stačí len uhorku nakrájať na plátky.

Tento typ vody je tiež dobrým prostriedkom na hydratáciu, obsahuje veľmi málo kalórií a naopak veľa antioxidantov. Okrem toho sa tu nachádzajú aj vitamíny a stopové prvky podporujúce močenie a pravidelnú stolicu.

Rascová voda: Ak povaríte pol litra vody a pridáte k nej 2 polievkové lyžice rasce, dostanete kmínovú vodu, ktorá má tiež prospešné účinky na chudnutie. Stačí ju potom už len nechať vychladnúť pod pokrievkou a môžete ju piť.

Aké sú najväčšie benefity a výhody tohto domáceho receptu? Okrem stimulácie metabolizmu ide aj o celkové zlepšenie stavu tráviacej sústavy, podporuje tiež trávenie a pomáha aj na zníženie prítomnosti toxínov v pečeni.

Zázvorová voda: Pozitívny prínos má aj zázvorová voda, ktorá má samozrejme veľmi pozitívne účinky na imunitu, no aj v iných oblastiach ľudského zdravia. Vďaka minerálom pomáha aj na vlasy, kožu a nechty.

Pokiaľ ide o jej vplyv na chudnutie, ale aj na trávenie a zažívacie problémy. Znižuje plynatosť a podporuje trávenie hlavne pri črevných problémoch, okrem toho má pozitívny vplyv aj na metabolizmus a vďaka termogenéze aj na odbúravanie tukov.

Škoricová voda: Jedna z mála korenín, ktoré majú komplexné pozitívne účinky na bazálny metabolizmus, je aj škorica. Môžete ju pridať do pohára vody spolu s medom na dochutenie a pre lepší zážitok z pitia.

Význam tohto typu vody na chudnutie spočíva v podpore trávenia a prevencii voči nadúvaniu či hnačke, ale aj v znížení cholesterolu, znížení chuti do jedla, znížení cukru v krvi a znížení ukladania tuku v tele.

Slaná voda: Posledným typom vody, ktorý je už na prvý pohľad nie práve ten najchutnejší, je slaná voda. Stačí do pohára vody pridať morskú soľ, zamiešať a vypiť. Práve vďaka soli ide o najlepší možný spôsob hydratácie tela.

Voda so soľou navyše pomáha stimulovať tráviace enzýmy, má antibakteriálne vlastnosti a pomáha na detoxikáciu, navyše aj upokojuje nervový systém a zbavuje telo stresu, čo je rizikový faktor prejedania sa.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite