• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Zelený čaj s účinkami na metabolizmus

Z hľadiska zloženia tabliet eSlim je najdôležitejšou látkou zelený čaj a to vo forme extraktu. Čajovník čínsky, čo je rastlina poskytujúca pre zelený čaj „palivo“, je pritom známy pre svoje pozitívne účinky na chudnutie a zároveň ide o skvelý antioxidant.

Charakteristika zeleného čaju

Pod názvom zelený čaj sa myslí čajový nápoj pripravovaný z listov rastliny zvanej Čajovník čínsky. Starí Číňania údajne poznali tento nápoj už pred 5 tisíckami rokov a to ako „zázračný nápoj“ s obsahom významného bioflavonoidu zvaného katechín.

Zelený čaj má v ľudskom organizme veľmi široké pôsobenie:

 • pomáha na odstraňovanie voľných radikálov bez ohľadu na ich umiestnenie
 • pôsobí na zažívací systém, najmä pomáha na redukciu tukov v ňom
 • je skvelým stimulantom na organizmus a to vďaka obsahu kofeínu
 • pôsobí aj v kardiovaskulárnom systéme a to na srdce ako aj na cievy

Podobne ako iné čaje, aj zelený čaj obsahuje kofeín. Ide o známy stimulant, ktorý prispieva k vzniku a udržaniu termogenézy. Vďaka tomuto procesu sa vytvára energia už priamo počas trávenia jedla, čo znižuje mieru ukladania tejto energie vo forme tukových zásob.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Účinky zeleného čaju

V tabletkách eSlim sa nachádza extrakt zo zeleného čaju najmä na zlepšenie metabolizmu a podporu chudnutia. Z pohľadu objemu ide o najdôležitejšiu látku, no jej význam je nielen na chudnutie, ale aj na celkové povzbudenie organizmu.

Toto sú najdôležitejšie účinky, ktoré pre ľudské telo zelený čaj má:

Zlepšenie metabolizmu a chudnutia: Na zníženie hmotnosti pôsobí zelený čaj v prvom rade cez zrýchlenie a zlepšenie metabolizmu. V tráviacom systéme katechín pohlcuje škodlivé látky, rovnako tak v pečení, vďaka čomu dochádza k efektívnejšiemu metabolizmu.

Redukcia tukov a cholesterolu: Na chudnutie pomáha zelený čaj aj pôsobením na tuky. Nachádzajú sa tu totiž látky, ktoré na seba viažu tuk, takže ten sa neukladá v organizme. Naopak, vďaka termogénnemu pôsobeniu sa tuky zapájajú do energetického výdaju.

Antioxidačné pôsobenie: Zelený čaj je vynikajúci antioxidant a to vďaka tomu, že obsahuje látky patriace medzi silné antioxidanty. Vďaka tomu pomáha zelený čaj na odstránenie voľných radikálov, ktoré sú jednou z najčastejších príčin predčasného starnutia.

Prevencia voči rakovine: Zelený čaj sa osvedčil ako preventívny prípravok pri viacerých karcinogénnych ochoreniach. Ukazuje sa, že znižuje napríklad pravdepodobnosť výskytu rakoviny prostaty u mužov a u žien znižuje riziko rakoviny ústnej dutiny a prsníka.

Antibakteriálne a antivírusové účinky: Katechín patrí medzi látky s veľmi silným antibakteriálnym a sterilizačným účinkom. Pomáha na likvidovanie mikróbov, baktérií a pôsobí aj proti vírusom. Výsledkom tak je prevencia voči chrípke alebo angíne.

Odvodnenie tela: Posledným významným účinkom, ktorý môže mať pomocný efekt pri znižovaní hmotnosti, je stimulácia odvodnenia organizmu. Zelený čaj má veľmi silné močopudné účinky a zároveň pomáha na činnosť obličiek a močových ciest.

Najdôležitejšie obsiahnuté účinné látky

Zelený čaj obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálov a rôznych prírodných látok. Niektoré sú známymi antioxidantmi, ako už spomínaný katechín, iné pôsobia na nervový systém a stimulujú jeho činnosť alebo aj činnosť celého organizmu.

Tu sú tri najdôležitejšie účinné látky zodpovedné za účinky zeleného čaju v tele:

 • katechín, čo je významný antioxidant a bioflavonoid pôsobiaci na cholesterol, metabolizmus tukov, prietok krvi a srdce
 • teanín, nazývaný aj L-teanín, ktorý má vplyv na stimuláciu centrálnej nervovej sústavy, výsledkom čoho je uvoľnenie aj zlepšenie koncentrácie
 • vitamín C, rovnako tak známy antioxidant, ktorý má antibakteriálne, protizápalové a antivírusové účinky, pomáha tiež na pokožku a vrásky

Užívanie, nedostatok a predávkovanie zeleným čajom

Ak budete chcieť využívať zelený čaj v jeho prirodzenej forme, čiže si ho budete pripravovať zo sušenej rastliny, odporúča sa piť čaj najviac 3 krát za deň. Na prípravu jednej šálky môžete použiť najviac 2 gramy rastliny. Organizmus ho ale k fungovaniu nutne nepotrebuje.

Predávkovanie je rizikové najmä z pohľadu obsahu kofeínu v čaji:

 • ak príjem kofeínu prekročí 300 mg za deň, dostavia sa vedľajšie účinky
 • tie zahŕňajú v prvom rade nepokoj, podráždenosť a zvýšený tep
 • pri opakovanom predávkovaní hrozia problémy so spánkom a srdcom
 • výsledkom je negácia pozitívnych vplyvov zeleného čaju na organizmus

Najčastejšie a najdôležitejšie otázky

Zelený čaj patrí medzi najznámejšie druhy čajov na svete. Dokladuje to nielen bohatá história jeho používania, ale aj veľký záujem o jeho pôsobenie a užívanie v dnešnej dobe. To je nakoniec aj dôvod, prečo sa extrakt z neho používa vo viacerých prípravkoch.

Verejnosť sa zaujíma hlavne o tieto praktické aspekty zeleného čaju:

Má zelený čaj aj nejaké negatívne účinky na telo?

Okrem prípadov predávkovania si treba dať pozor aj na zhoršenie príznakov niektorých ochorení či zdravotných problémov. Z tohto pohľadu sú rizikové napríklad vredy, syndróm dráždivého čreva, vysoký tlak, srdcová arytmia, cukrovka, anémia a nespavosť.

Je možné pitie zeleného čaju počas tehotenstva?

Bezpečnosť pitia zeleného čaju v tehotenstve nebola predmetom širšieho výskumu a preto sa jeho užívanie v období gravidity neodporúča. Užívanie kofeínu môže byť spojené s vyšším rizikom potratu, rizikom predčasného pôrodu a nižšou pôrodnou hmotnosťou.

Pomáha pravidelné pitie zeleného čaju na chudnutie?

Pravidelné pitie čaju s dodržiavaním maximálnej dennej dávky má pozitívne účinky na metabolizmus a spaľovanie tukov, ale tie nemusia byť viditeľné u každého. Okrem pitia čaju sú dôležité aj iné faktory, napríklad zdravá životospráva a pravidelný pohyb.

Je užívanie prípravkov s extraktom zeleného čaju bezpečné?

Podobne ako pri iných látkach s účinkom na metabolizmus, aj zelený čaj ako súčasť prípravkov so širším zložením je z pohľadu bezpečnosti v poriadku. V prípade týchto produktov sú účinky otestované a nehrozí napríklad predávkovanie kofeínom.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite