• eSlim® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Čo sú a ako fungujú spaľovače tukov, ktoré sú najlepšie a aké je ich dávkovanie?

spaľovače tukov

Ak chcete schudnúť, nevyhnutne sa musíte zamerať na spaľovanie tukov. Okrem štandardných postupov k tomu môžu slúžiť aj špeciálne spaľovače tukov, ktoré by mali proces urýchliť a zefektívniť. Otázkou však je, aké sú ich účinky v praxi.
Väčšinou ide o špeciálne prípravky v podobe kapsúl alebo prášku, ktorých cieľom je urýchliť spaľovanie tukov počas fyzickej aktivity. To je aj dôležitý faktor, bez ktorého k spaľovaniu uložených tukových zásob nemôže prísť. Ako fungujú prírodné a syntetické spaľovače tukov, aké majú účinky a ako ešte viete spaľovanie tukov podporiť?

Čo sú spaľovače tukov, ako fungujú a ich účinky

Pod slovom spaľovače tukov sa myslia prípravky a doplnky, ktoré sú určené na zníženie uloženého tuku v tele. Pre tento cieľ používajú látky prírodného aj syntetického typu, ktoré majú viacero spôsobov fungovania na stimuláciu mechanizmu spaľovania.

Niektoré z nich stimulujú hormonálne reakcie, aby začali rozkladať tuk a používať ho ako energiu. Iné priamo spaľujú už uložený tuk cez termogenézu spoločne s fyzickou aktivitou a iné účinkujú tak, že dlhodobo znižujú mieru ukladania zásob tuku. Tie najviac komplexné podporujú aj metabolizmus a znižujú chuť na jedlo, teda jeho príjem.

Viaceré prípravky majú zloženie, ktoré telu dodáva potrebnú energiu pri fyzických aktivitách intenzívnejšieho typu, ktoré najlepšie spaľujú kalórie a tuk.

Podľa zloženia a mechanizmu existujú 4 typy spaľovačov. Prvý využívajú kofeín, ktorý urýchľuje metabolizmus a spaľuje tuk tým, že telo ho počas fyzickej aktivity využíva ako zdroj energie. Tieto spaľovače obsahujú aj iné stimulanty výkonu.

Druhý typ je bez pridaných stimulantov, avšak na podobnom princípe. Tretím typom sú komplexné spaľovače, ktoré spájajú výhody viacerých látok pre spaľovanie tukov, potláčanie chuti do jedla aj dodanie energie pre tréning. Posledným sú termo spaľovače, ktoré podporujú tvorbu tepla v tele a tým zvyšujú energetický výdaj bez záťaže.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Prírodné a účinné spaľovače tukov? Bylinky aj potraviny

Dnes existujú aj iné formy ako podporiť spaľovanie tukov a tou najbezpečnejšou sú prírodné alternatívy v podobe rastlín a potravín, ktoré podporujú spaľovanie kalórií.

Ak by ste chceli prirodzene a dlhodobo nakopnúť svoj metabolizmus a spaľovanie tukov a naopak znížiť ich ukladanie a chuť do jedla, stačí vám k tomu iba zopár zmien v stravovaní. Potraviny, vrátane korenín, vám k tomu môžu výrazne pomôcť.

Z potravín odporúčame ako prirodzené spaľovače:

 • ryby, ktorých konzumovanie je dobrým spôsobom, ako urýchliť spaľovanie tukov a dodať telu potrebné aminokyseliny, skúste lososa či slede
 • termogenézu a spaľovanie tukov docielite aj s pomocou korenín, či už ide o bazalku, oregano, zázvor, pažítku chilli alebo kajenské korenie
 • na metabolizmus a lepšie využívanie kalórií pomáhajú aj semiačka, najmä chia, ľanové a tekvicové, ktoré obsahujú aj množstvom minerálov
 • metabolizmus a spaľovanie tukov môžete urýchliť aj s pomocou nápojov obsahujúcich stimulanty a antioxidanty, najlepšími sú káva a zelený čaj

Z ostatných potravín odporúčame do jedálnička zaradiť granátové a zelené jablká, citrusové plody, brokolicu, cesnak a tofu. Ak ide o byliny, najlepšie účinky na chudnutie a lepšie spaľovanie kalórií a tukov majú Žerucha, Šalvia, Guarana a Divý pomaranč. Využiť ich možno aj celkovo na podporu trávenia, imunity a zmiernenie stresu.

Aké látky obsahujú najlepšie spaľovače tukov

Okrem potravín viete siahnuť aj po špecializovaných spaľovačoch tukov a to na báze využitia tak prírodných ako aj syntetických látok. Ich výhodou je koncentrovanejšie zloženie najviac aktívnych látok, ktoré podporia spaľovanie počas fyzickej aktivity.

Tu sú najviac používané látky a ich účinky na telo:

Kofeín: Táto látka patrí k najpoužívanejším stimulantom so schopnosťou znižovať chuť do jedla a zrýchľovať metabolizmus, no tam jej účinky ani zďaleka nekončia. Podporuje aj efektívnejšiu premenu prijatých kalórií na energiu, čím sa znižuje ich ukladanie v podobe tuku. Tieto účinky má najmä v spojení so silovým či iným tréningom.

Zelený čaj: V dnešnej dobe patrí tento čaj k obľúbeným hoci ešte stále nie príliš známym. Pochádza z rovnomennej rastliny a obsahuje látky, ktoré majú antioxidačné účinky, pomáhajú pri spaľovaní kalórií, podporujú trávenie a redukciu tukov, zlepšujú imunitu a zbavujú telo toxických látok, čím prečisťujú tráviacu sústavu aj celý organizmus.

L-Karnitín: Látka patrí do skupiny špecifických aminokyselín dôležitých pre svaly, zrýchlenie metabolizmu aj spaľovanie tuku. Má transportné účinky pre mastné kyseliny v tele, ktoré tak dokážu bunky lepšie využiť na spálenie na energiu Okrem toho podporuje tukový metabolizmus a počas fyzického výkonu prispieva k budovaniu svalov.

Synefrín: V spaľovačoch sa využíva aj látka synefrín, ktorá sa prirodzene vyskytuje v citrusových plodoch. V tele ovplyvňuje hormóny dopamín, adrenalín a noradrenalín, ktoré pôsobia na spaľovanie tukov. Synefrín sa často spája aj s urýchlením metabolizmu a so znížením chuti do jedla, čo môžem mať vplyv na zníženie hmotnosti.

Chilli: Štipľavé koreniny patria k účinným spôsobom, ako naštartovať metabolizmus a schudnúť rýchlejšie. Deje sa tak vďaka látkam typu kapsaicín, ktoré svojim tepelným účinkom stimulujú tráviace procesy, metabolizmus a cez termogenézu podporia spaľovanie prijatej energie ako aj uložených kalórií. Skúste chilli aj kajenské korenie.

CLA: Za touto skratkou sa skrýva konjugovaná kyselina linolová. Tá je známa tým, že znižuje chuť do jedla, podporuje odbúravanie tuku a urýchľuje metabolické činnosti. Látka má pozitívne účinky aj na hladinu cholesterolu v krvi, čo zlepšuje krvný obeh. CLA funguje aj ako blokátor tuku a znižuje jeho ukladanie v bunkách do zásoby.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Ako podporiť chudnutie a zlepšiť spaľovanie tukov?

Okrem spaľovačov tukov v podobe špecifických produktov a prípravkov je možné podporiť chudnutie a efektívne spaľovanie tuku aj inými opatreniami. Ide o zmeny týkajúce sa životosprávy, jedálnička, pitného režimu, cvičenia a životného štýlu.

Ak chcete podporiť chudnutie, tu sú hlavné zásady:

Viac bielkovín v jedálničku: Bielkoviny sú základnou zložkou pre rast svalov a pre telo sú mimoriadne dôležité, pretože si ich nedokáže tvoriť samo. Čím viac ich v tele je, tým menej si organizmus ukladá tuk do zásoby energie. Ich skvelým zdrojom sú vajcia, tvaroh, sušený bielok, mlieko, kuracie prsia a pečeň, grécky jogurt, šošovica a fazuľa.

Zdravé tuky z rýb a ďalších potravín: Ryby sú najlepšou prevenciou pre zdravie organizmu, vrátane ciev, srdca, metabolizmu a tráviacej sústavy.  Na metabolizmus tukov a ich lepšie spaľovanie potrebujete telu dodať zdravé tuky, ktoré majú ryby ako sú losos, sleď, pstruh, tuniak, makrela či sardinky. Nezabúdajte ani na morské plody!

Obmedzenie jednoduchých sacharidov: Sacharidy sa delia na zdravé a nezdravé. Ak chcete svoju stravu zlepšiť, zvoľte zložené sacharidy a obmedzte tie jednoduché. Viac sa preto zamerajte na med, banány, kiwi či jahody, prípadne orechy a semiačka. Naopak, obmedzte sladkosti, kam patria sušienky aj sladké nápoje, pozor aj na biele pečivo.

Viac železa a vitamínov C a B: Železo je dôležité pre krv, vitamíny B a C pre imunitu, vitalitu, ale aj metabolizmus. Najlepším spôsobom, ako ich doplniť, sú ovocie a zelenina. Citrusové plody, špenát, kyslá kapusta, cibuľa alebo avokádo by určite nemali chýbať vo vašom jedálničku, dobrým zdrojom sú aj cereálie, najmä na raňajky.

Intenzívne aj vytrvalostné cvičenie: Tieto druhy cvičení sú výborným spôsobom pre dlhodobé chudnutie, spaľovanie tukov a budovanie kondície a fyzickej sily. Zamerajte sa preto jednak na vytrvalostné športy, napríklad beh, ktoré skombinujete s intenzívnou fyzickou aktivitou. Dobrým príkladom sú šprinty, cross-fit alebo HIIT tréning.

Silový tréning ako doplnok: Ak chcete budovať svaly a spaľovať tuk, musíte sa zamerať na silový tréning s vlastnou váhou tela alebo činkami s vyššou hmotnosťou. Podporuje tiež pohybový aparát, zabraňuje strate svalovej hmoty a intenzívnejšie spaľuje kalórie. Aspoň raz týždenne si ho doprajte a to komplexne na svalové partie dole aj hore.

Dostatok kvalitného spánku: Nedostatok spánku je už takmer civilizačný problém a veľa ľudí ho podceňuje. Spánok však má dôležitú úlohu v regenerácií všetkých buniek a svalov v organizme. Jeho nedostatok môže vplývať na receptory stresu, čo môže vyvolať nadmerný pocit hladu a následne prejedanie, ale aj spomaliť rýchlosť metabolizmu.

Doplnky výživy: Dobrou formou podpory chudnutia sú aj prírodne doplnky, ktoré sú zložené z rastlinných extraktov, minerálov či vitamínov. Látky v nich sú pre telo bezpečné a majú prirodzené a dlhodobé účinky na viac oblastí, či už metabolizmus, termogenézu alebo spaľovanie tukov. Pozor, nejde o spaľovače, ale o komplexné prípravky!

Najčastejšie otázky o spaľovačoch tukoch a ich účinkoch

Pokiaľ uvažujete nad užívaním spaľovačov tukov alebo ich využitím v prírodnej forme, treba si uvedomiť, že nejde o žiadny zázrak na počkanie. Prv, ako sa zameriate na spaľovanie tuku, je dobré navštíviť internetové fóra a získať viac informácií z praxe.

Pri téme spaľovania tukov sa riešia tieto otázky:

Fungujú spaľovače tukov aj bez cvičenia alebo športu?

Ak máte takéto očakávania od spaľovačov tukov, asi nebudete spokojní s ich účinnosťou. Prípravky známe ako spaľovače sú určené predovšetkým na podporu spaľovania kalórií a to počas fyzickej aktivite. Inak povedané, nemôžete očakávať výrazné schudnutie, ak ich budete užívať a nebudete zároveň tuky spaľovať pohybom a športovaním.

Hrozia pri nich nejaké riziká alebo nežiaduce účinky?

Spaľovače tukov v podobe rastlín, potravín a prírodných látok v doplnkoch výživy sú vo väčšine prípadov bezproblémové. Výnimkou sú snáď len štipľavé koreniny v ich prirodzenej podobe, kde hrozí riziko podráždenia sliznice žalúdka. Iné je to v prípade syntetických spaľovačov tukov, ktoré môžu vyvolať nevoľnosť alebo bolesti hlavy.

Môžu sa kombinovať s hormonálnou antikoncepciou?

Dodnes nie sú známe žiadne informácie o tom, že by spaľovače tukov znižovali alebo inak pôsobili na funkciu hormonálnej antikoncepcie v organizme žien. Samotný spaľovač tukov teda nijak neovplyvní jej účinok, môže ale mať vplyv na tráviaci systém v podobe redšej stolice, hnačky alebo či naopak zápchy, hoci to je už skôr ojedinelé.

Je lepšie ich dávkovanie pred alebo po cvičení?

Pred tým, ako začnete spaľovače užívať, dôkladne si prečítajte písomnú informáciu od výrobcu. Často ide o silné produkty, ktoré môžu mnohým spôsobiť nevoľnosť a búšenie srdca. Všeobecne sa pri spaľovačoch odporúča sa použitie pred aktivitou, keďže pôsobia ako stimulant na lepšie spálenie energie, kalórií a tukov počas tréningu.

Sú teda lepšie prírodné spaľovače alebo tie syntetické?

Niektoré syntetické spaľovače tukov obsahujú látky, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce účinky pri ich dlhodobom užívaní, z tohto pohľadu sú teda omnoho lepšie tie, ktorých zloženie obsahuje čisto prírodné látky. Na druhej strane, pri tomto type treba pamätať na to, že výsledky sa nemusia dostaviť tak rýchlo a budete treba viac cvičenia.

Ako fungujú prírodné doplnky a aké majú účinky v praxi

Spaľovanie tukov nie je iba o tom mať peknú postavu, ale najmä sa cítiť zdravo a byť v lepšej fyzickej kondícii. V tejto úlohe vám môže podať pomocnú ruku aj príroda a to v podobe doplnkov obsahujúcich rastlinné extrakty, minerály a vitamíny.

Ich účinky sú prirodzené, dlhodobé a komplexné:

 • kombinácia prírodných zložiek podporuje metabolické činnosti a pomáha zrýchliť metabolizmus, podporuje aj trávenie a zdravie tráviacej sústavy
 • látky obsiahnuté v prírodných doplnkoch dodávajú organizmu potrebnú energiu, ktorú môžete využiť na lepšie spaľovanie tukov počas tréningu
 • viaceré látky majú tiež schopnosť podporiť efektívnejšiu premenu kalórií zo stravy na okamžitú energiu, čím znížia mieru ich ukladania v tele
 • okrem pozitívnych účinkov na trávenie, metabolizmus a spaľovanie netreba zabúdať ani na účinky na zníženie hladu a podporu termogenézy

Zloženie doplnkov pozostáva z extraktov bylín, ktoré sú doplnené o dôležité vitamíny či minerály, takže ide o látky prirodzené pre organizmus. Nemusíte mať strach z vedľajších negatívnych účinkov alebo nejakých vážnejších rizík a kontraindikácií. Prípravky majú obvykle formu tabliet či kapsúl a sú dostupné bez receptu od lekára.

eSlim® špeciálne na chudnutie a pre lepšie spaľovanie tukov

Pokiaľ uvažujete nad výberom kvalitného prírodného doplnku, ktorý podporí dlhodobo nielen spaľovanie tukov a kalórií, ale aj chudnutie, odporúčame eSlim®.

Ide o prírodný produkt určený pre každého, kto chce zlepšiť svoj metabolizmus a prirodzene znížiť hmotnosť. Využiť ho môžete bez ohľadu na vek, pohlavie či stavbu tela. Kľúčom je pravidelné užívanie na dennej báze a viac mesiacov, pokojne aj pol roka.

Pokiaľ ide o účinky eSlim®, doplnok pôsobí takto:

 • účinne zrýchľuje metabolizmus a podporuje lepšie trávenie
 • efektívne premieňa prijatú potravu termogenézou na energiu
 • vďaka Zelenému čaju znižuje mieru ukladania tuku v tele
 • urýchľuje spaľovanie tukov z potravy aj uložených tukov
 • má povzbudzujúce účinky na fyzickú kondíciu aj počas tréningu

Okrem vymenovaných účinkov podporuje doplnok aj vitalitu, imunitu, detoxikáciu a má antioxidačné účinky. Tomu všetkému vďačí eSlim® svojmu zloženiu, kde kombinuje extrakty účinných bylín, aminokyseliny či vitamíny. V zložení sú Divý pomaranč, Zelený čaj, Guarana, Kofeín, chilli extrakt, vitamín C a aminokyselina L-Karnitín.

Dávkovanie je jednoduché, stačí užiť 2 kapsuly ráno a 2 večer a zapiť ich vodu. Doplnok prešiel certifikáciou Úradu verejného zdravotníctva a je bez vedľajších účinkov. Ak by ste chceli vedieť viac alebo si ho objednať, tu je oficiálny eshop značky.

eSlim® na chudnutie

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eSlim® určený ženám i mužom

Získajte vysnívanú postavu a zlepšite svoje zdravie prírodnou cestou

Chcem vyskúšať eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta

Skúsenosti so spaľovačmi tukov a záverečné hodnotenie

Mnoho ľudí očakáva, že s užívaním spaľovačov tukov príde k rapídnemu schudnutiu do pár dní a bez toho, aby museli zmeniť niečo iné, vrátane fyzickej aktivity.

Pokiaľ chcete schudnúť, mali by ste vedieť, že základom je kalorický deficit. Ak sa pre spaľovače predsa len rozhodnete, zabúdať by ste nemali na dostatočný pohyb či šport, pretože fungujú iba v tom prípade, že budete spaľovať tuky fyzickou námahou. Veľa závisí aj od toho, či si zvolíte syntetické alebo prírodné spaľovače tuku.

Ich účinok je vždy individuálny a to predovšetkým z hľadiska faktorov typu zloženie, forma, spôsob dávkovania a samozrejme miera fyzickej aktivity. Bez toho posledného to určite nepôjde, no len tam by ste nemali skončiť, ak chcete naozaj schudnúť.

Zo skúseností vidieť, že dôležité je komplexné pôsobenie, vrátane zdravého jedálnička a obmedzenia negatívnych faktorov životného štýlu. Áno, na lepšie spaľovanie tukov existujú určité druhy cvičenia či športu, no dôležitá je celková životospráva. Výrazne vám môžu pomôcť aj prírodné doplnky určené na dlhodobé a prirodzené chudnutie.

V tomto je výborným príkladom prírodný produkt značky eSlim®. Svojim zložením aj účinkami patrí k najkvalitnejším doplnkom na redukciu hmotnosti, ktoré na trhu nájdete. Pomôže vám tak na spaľovanie tukov, ako aj na zdravý metabolizmus!

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garancia

vrátenia
peňazí

Vyrobené

v Slovenskej republike
(Európska únia)

Diskrétne

doručenie
balíka

Doprava zdarma

pri doručení
cez Packeta

100% prírodný

produkt v najvyššej
kvalite